mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hummer z paką

Hummer z paką

Jeszcze w tym roku na rynku amerykańskim pojawi się Hummer H3T, czyli wersja pickup terenowego olbrzyma. Auto, którego premiera już w przyszłym tygodniu na wystawie w Chicago, przewidziane zostało także i na kontynent europejski.

Hummer z paką
Do tej pory Hummer miał w swojej gamie tylko jeden model typu pickup. Jednak w przypadku modelu H2 SUT, z racji raczej minimalnych rozmiarów części ładunkowej, ciężko było mówić o prawdziwym pickupie. Teraz ma się to zmienić. Hummer X3T, który bazuje oczywiście na rozwiązaniach technicznych i na płycie podłogowej z wersji bez odkrytej części bagażowej, ma wydłużony rostaw osi do 3,41 m (o 86 mm), dzięki czemu udało się zmieścić zarówno pięcioosobową kabinę, jak i całkiem pokaźnych rozmiarów pakę. Jej długość wynosi nieco ponad 1,5 m, a szerokość niecałe 1,3 m. Możliwości transportowe są więc spore, a dodatkowo można złożyć, dzieloną w stosunku 60:40, tylną kanapę.

Takie same, jak w Hummerze H3, będą oferowane wersje silnikowe. W podstawowej pod maską pracować będzie 3,7-litrowa jednostka benzynowa o mocy 242 KM i maksymalnym momencie obrotowym 328 Nm. Do wyboru będzie bądź pięciobiegowa skrzynia manualna, bądź czterostopniowy automat. Mocniejsza wersja dysponować będzie 5,3-litrowym silnikiem V8 rozwijającym moc 300 KM i o maksymalnym momencie 434 Nm (przy 4.000 obr/min). Tu już wyboru przekładni nie będzie, oferowana będzie tylko czterostopniowa skrzynia automatyczna.

Za to kierowca będzie mógł wybrać spośród dwóch typów zawieszenia. W standardzie oferowane będzie zawieszenie, mająca stanowić kompromis pomiędzy jazdą po twardej nawierzchni a jazdą w trudniejszym terenie, z 242-milimetrowym prześwitem. Dla fanów offroadu oraz tych, którzy będą wykorzystywać model H3T do pracy w naprawdę trudnym terenie przygotowane zostało specjalne terenowe zawieszenie, gdzie obok innych rozmiarów kół, zwiększonego prześwitu (do 285 mm) wprowadzono m.in. także dodatkowe wzmocnienia oraz elektroniczne blokady mechanizmów różnicowych na przedniej i tylnej osi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer H3 Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H3

Podobne wiadomości:

GMC pracuje nad Hummerem

GMC pracuje nad Hummerem

Aktualności 2014-03-04

Pewne informacje wskazują na to, że firma GMC pracuje nad modelem, który miałby przywrócić do życia Hummera, który z przyczyn ekonomicznych został pogrzebany kilka lat temu. Auto miałoby się pojawić na rynku w ciągu kilku lat.

Dakar: Obrońca tytułu w Hummerze

Dakar: Obrońca tytułu w Hummerze

Aktualności 2011-12-07

Komentuj:

~kippo desu 2008-01-30

kiszeczka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.