mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hummer z paką

Hummer z paką

Jeszcze w tym roku na rynku amerykańskim pojawi się Hummer H3T, czyli wersja pickup terenowego olbrzyma. Auto, którego premiera już w przyszłym tygodniu na wystawie w Chicago, przewidziane zostało także i na kontynent europejski.

Hummer z paką
Do tej pory Hummer miał w swojej gamie tylko jeden model typu pickup. Jednak w przypadku modelu H2 SUT, z racji raczej minimalnych rozmiarów części ładunkowej, ciężko było mówić o prawdziwym pickupie. Teraz ma się to zmienić. Hummer X3T, który bazuje oczywiście na rozwiązaniach technicznych i na płycie podłogowej z wersji bez odkrytej części bagażowej, ma wydłużony rostaw osi do 3,41 m (o 86 mm), dzięki czemu udało się zmieścić zarówno pięcioosobową kabinę, jak i całkiem pokaźnych rozmiarów pakę. Jej długość wynosi nieco ponad 1,5 m, a szerokość niecałe 1,3 m. Możliwości transportowe są więc spore, a dodatkowo można złożyć, dzieloną w stosunku 60:40, tylną kanapę.

Takie same, jak w Hummerze H3, będą oferowane wersje silnikowe. W podstawowej pod maską pracować będzie 3,7-litrowa jednostka benzynowa o mocy 242 KM i maksymalnym momencie obrotowym 328 Nm. Do wyboru będzie bądź pięciobiegowa skrzynia manualna, bądź czterostopniowy automat. Mocniejsza wersja dysponować będzie 5,3-litrowym silnikiem V8 rozwijającym moc 300 KM i o maksymalnym momencie 434 Nm (przy 4.000 obr/min). Tu już wyboru przekładni nie będzie, oferowana będzie tylko czterostopniowa skrzynia automatyczna.

Za to kierowca będzie mógł wybrać spośród dwóch typów zawieszenia. W standardzie oferowane będzie zawieszenie, mająca stanowić kompromis pomiędzy jazdą po twardej nawierzchni a jazdą w trudniejszym terenie, z 242-milimetrowym prześwitem. Dla fanów offroadu oraz tych, którzy będą wykorzystywać model H3T do pracy w naprawdę trudnym terenie przygotowane zostało specjalne terenowe zawieszenie, gdzie obok innych rozmiarów kół, zwiększonego prześwitu (do 285 mm) wprowadzono m.in. także dodatkowe wzmocnienia oraz elektroniczne blokady mechanizmów różnicowych na przedniej i tylnej osi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer H3 Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H3

Podobne wiadomości:

GMC pracuje nad Hummerem

GMC pracuje nad Hummerem

Aktualności 2014-03-04

Pewne informacje wskazują na to, że firma GMC pracuje nad modelem, który miałby przywrócić do życia Hummera, który z przyczyn ekonomicznych został pogrzebany kilka lat temu. Auto miałoby się pojawić na rynku w ciągu kilku lat.

Hummer już chiński!

Hummer już chiński!

Aktualności 2009-10-12

Komentuj:

~kippo desu 2008-01-30

kiszeczka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.