mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowe Subaru

Hybrydowe Subaru

Jeśli nie masz hybrydy, twoja przyszłość w branży motoryzacyjnej stoi pod dużym znakiem zapytania. Z pewnością to motto spowodowało, że i Subaru zaczęło na poważnie interesować się tą technologią, czego przykładem jest prototypowy Hybrid Tourer, który zostanie pokazany na wystawie w Tokio.

Hybrydowe Subaru
Napęd hybrydowy, jaki znalazł się w koncepcyjnym modelu, składa się z dwulitrowej, turbodoładowanej jednostki benzynowej oraz dwóch silniczków elektrycznych, po jednym na przedniej i tylnej osi. Co ciekawe i na pewno oburzające dla radykalnych fanów aut marki Subaru, napęd z jednostki benzynowej będzie przenoszony tylko na przednie koła za pośrednictwem nowej, bezstopniowej przekładni Lineatronic. Po raz pierwszy również Subaru nie zastosowało bezpośredniego połączenia pomiędzy jednostką benzynową a tylnym dyferencjałem. Ma to pewien plus. Płaska podłoga w tylnej części zapewni wyższy poziom komfortu podróżującym na tylnej kanapie.

Jeśli chodzi o motory elektryczne, to pierwszy o mocy zaledwie 10 kW (13,6 KM) umieszczony na przedniej osi wspomaga silnik benzynowy w niektórych sytuacjach np. podczas przyspieszania, a normalnie pełni funkcję generatora. Tylny silnik o mocy 20 kW (27 KM) może działać jako jedyne źródło napędu podczas powolnej jazdy np. w czasie parkowania, zaś w pozostałych przypadkach wspomaga silnik benzynowy i zapewnia autu napęd na cztery koła.

Subaru Hybrid Tourer Concept zaskakuje także odważną stylistyką, a najbardziej nietypowym rozwiązaniem są otwierające się do góry boczne drzwi. Wewnątrz znajdują się cztery oddzielne fotele, a ciekawym rozwiązaniem jest ruchoma górna część deski rozdzielczej, co ma poprawić widoczność w różnych sytuacjach na drodze.

Jak zwykle w przypadku pojazdów koncepcyjnych nie ma co liczyć, iż trafi on w takiej postaci do produkcji. Jednak jest to wyraźny sygnał, iż nawet Subaru będzie w najbliższej przyszłości stawiać na technologię hybrydową.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru napęd hybrydowy hybryda targi w Tokio

Podobne wiadomości:

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

Aktualności 2018-07-23

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes GLE – premiera
Mercedes GLE – premiera
Mercedes zaprezentował dzisiaj nową generację modelu GLE, który na rynku walczyć będzie z Audi Q7 czy BMW X5.