Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowe Subaru

Hybrydowe Subaru

Jeśli nie masz hybrydy, twoja przyszłość w branży motoryzacyjnej stoi pod dużym znakiem zapytania. Z pewnością to motto spowodowało, że i Subaru zaczęło na poważnie interesować się tą technologią, czego przykładem jest prototypowy Hybrid Tourer, który zostanie pokazany na wystawie w Tokio.

Hybrydowe Subaru
Napęd hybrydowy, jaki znalazł się w koncepcyjnym modelu, składa się z dwulitrowej, turbodoładowanej jednostki benzynowej oraz dwóch silniczków elektrycznych, po jednym na przedniej i tylnej osi. Co ciekawe i na pewno oburzające dla radykalnych fanów aut marki Subaru, napęd z jednostki benzynowej będzie przenoszony tylko na przednie koła za pośrednictwem nowej, bezstopniowej przekładni Lineatronic. Po raz pierwszy również Subaru nie zastosowało bezpośredniego połączenia pomiędzy jednostką benzynową a tylnym dyferencjałem. Ma to pewien plus. Płaska podłoga w tylnej części zapewni wyższy poziom komfortu podróżującym na tylnej kanapie.

Jeśli chodzi o motory elektryczne, to pierwszy o mocy zaledwie 10 kW (13,6 KM) umieszczony na przedniej osi wspomaga silnik benzynowy w niektórych sytuacjach np. podczas przyspieszania, a normalnie pełni funkcję generatora. Tylny silnik o mocy 20 kW (27 KM) może działać jako jedyne źródło napędu podczas powolnej jazdy np. w czasie parkowania, zaś w pozostałych przypadkach wspomaga silnik benzynowy i zapewnia autu napęd na cztery koła.

Subaru Hybrid Tourer Concept zaskakuje także odważną stylistyką, a najbardziej nietypowym rozwiązaniem są otwierające się do góry boczne drzwi. Wewnątrz znajdują się cztery oddzielne fotele, a ciekawym rozwiązaniem jest ruchoma górna część deski rozdzielczej, co ma poprawić widoczność w różnych sytuacjach na drodze.

Jak zwykle w przypadku pojazdów koncepcyjnych nie ma co liczyć, iż trafi on w takiej postaci do produkcji. Jednak jest to wyraźny sygnał, iż nawet Subaru będzie w najbliższej przyszłości stawiać na technologię hybrydową.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru napęd hybrydowy hybryda targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Silnik Bokser od Subaru ma 50 lat

Technika 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Wczoraj koncern Fiata udostępnił nagranie wideo, na którym chwali się zakładem i produkcją Alfy Romeo Giulii. Ktoś jednak nie do końca chyba był świadomy, co w pewnym momencie pojawia się na filmie. A może to specjalny zabieg i kontrolowany wyciek przed premierą Alfy Romeo Stelvio?