mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowe Subaru

Hybrydowe Subaru

Jeśli nie masz hybrydy, twoja przyszłość w branży motoryzacyjnej stoi pod dużym znakiem zapytania. Z pewnością to motto spowodowało, że i Subaru zaczęło na poważnie interesować się tą technologią, czego przykładem jest prototypowy Hybrid Tourer, który zostanie pokazany na wystawie w Tokio.

Hybrydowe Subaru
Napęd hybrydowy, jaki znalazł się w koncepcyjnym modelu, składa się z dwulitrowej, turbodoładowanej jednostki benzynowej oraz dwóch silniczków elektrycznych, po jednym na przedniej i tylnej osi. Co ciekawe i na pewno oburzające dla radykalnych fanów aut marki Subaru, napęd z jednostki benzynowej będzie przenoszony tylko na przednie koła za pośrednictwem nowej, bezstopniowej przekładni Lineatronic. Po raz pierwszy również Subaru nie zastosowało bezpośredniego połączenia pomiędzy jednostką benzynową a tylnym dyferencjałem. Ma to pewien plus. Płaska podłoga w tylnej części zapewni wyższy poziom komfortu podróżującym na tylnej kanapie.

Jeśli chodzi o motory elektryczne, to pierwszy o mocy zaledwie 10 kW (13,6 KM) umieszczony na przedniej osi wspomaga silnik benzynowy w niektórych sytuacjach np. podczas przyspieszania, a normalnie pełni funkcję generatora. Tylny silnik o mocy 20 kW (27 KM) może działać jako jedyne źródło napędu podczas powolnej jazdy np. w czasie parkowania, zaś w pozostałych przypadkach wspomaga silnik benzynowy i zapewnia autu napęd na cztery koła.

Subaru Hybrid Tourer Concept zaskakuje także odważną stylistyką, a najbardziej nietypowym rozwiązaniem są otwierające się do góry boczne drzwi. Wewnątrz znajdują się cztery oddzielne fotele, a ciekawym rozwiązaniem jest ruchoma górna część deski rozdzielczej, co ma poprawić widoczność w różnych sytuacjach na drodze.

Jak zwykle w przypadku pojazdów koncepcyjnych nie ma co liczyć, iż trafi on w takiej postaci do produkcji. Jednak jest to wyraźny sygnał, iż nawet Subaru będzie w najbliższej przyszłości stawiać na technologię hybrydową.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru napęd hybrydowy hybryda targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport