mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowy Mitsubishi Outlander w Paryżu

Hybrydowy Mitsubishi Outlander w Paryżu

Mitsubishi do Paryża przywiezie najnowszego Outlandera w wersji hybrydowej. Outlander PHEV jest pierwszym SUVem wyposażonym w napęd hybrydowy typu plug-in.

Hybrydowy Mitsubishi Outlander w Paryżu

Mitsubishi o nowym modelu mówi wprost, że opisują go trzy rzeczy: ekologia, osiągi oraz elektryczny napęd. Pod karoserią znajduje się technologia opracowana przez koncern Mitsubishi - Plug-in Hybrid EV System.

Oczywiście hybrydowy Outlander będzie bazował na większości rozwiązań, w tym także stylistycznie, na nowej generacji japońskiego SUV-a, która zadebiutowała w czerwcu tego roku, a w sprzedaży pojawi się jesienią (czytaj więcej).

Dzięki zastosowaniu napędu spalinowego połączonego z elektrycznym (po jednym silniku na przedniej i tylnej osi), znanym z modelu i-MiEV, auto może na jednym litrze paliwa przejechać 61 km, a całkowity zasięg może wynosić aż 880 km. Napęd hybrydowego Outlandera może pracować w trzech trybach, wybieranych automatycznie. EV Drive Mode to praca w całkowitym trybie elektrycznym. W trybie Series Hybrid Mode, silnik spalinowy działa jako generator prądu. Ten tryb załącza się, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej określonego poziomu, bądź gdy wymagana jest większa dawka mocy (np. podczas gwałtownego przyspieszania, jazdy pod górę). W trybie Parallel Hybrid Mode (głównie jazda z dużymi prędkościami) jednostka spalinowa dostarcza główną moc na koła, a silnik elektryczny ją jedynie wspomaga.

W pełni naładowane litowo-jonowe baterie o pojemności 12 kWh pozwalają na przejechanie w trybie EV Drive Mode odcinka o długości 55 kilometrów. Naładowanie ich do pełna (w przypadku całkowitego wyczerpania) zajmuje ok. 4,5 h. Szybkie ładowanie do poziomu 80% trwa natomiast ok. 30 minut.

Outlander PHEV wykorzystuje system dwusilnikowego napędu na cztery koła Twin Motor 4WD. Składają się na niego silniki elektryczne napędzające przednie i tylne koła. Oprócz lepszej przyczepności, system Twin Motor 4WD zapewnia lepszą pracę i dokładniejszą kontrolę nad pojazdem w porównaniu z tradycyjnymi systemami mechanicznymi. Odbywa się to wszystko bez wału napędowego i innych elementów, które składają się na tradycyjne systemy mechaniczne. System Twin Motor 4WD został zintegrowany z bardzo dobrze sprawdzonym systemem kontroli dynamiki pojazdu S-AWC (Super All Wheel Control).

Outlander PHEV zadebiutuje na rynku, na początku w Japonii, na początku 2013 roku. W dobie walki z ograniczaniem zużycia paliwa, jak najniższą emisją dwutlenku węgla pewne jest jednak, że prędzej czy później pojawi się także i w Europie.

Targi motoryzacyjne w Paryżu rozpoczną się 27 września i potrwają do 12 października br. Mitsubishi, obok Outlandera PHEV, wystawi w sumie 11 swoich modeli, w tym największym zainteresowaniem powinien cieszyć się globalny kompaktowy model, który na wielu rynkach będzie się nazywać Mirage.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 99 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.