mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowy Seat Leon

Hybrydowy Seat Leon

Nie największe targi motoryzacyjne, a nieformalne spotkanie ministrów przemysłu w San Sebastian było okazją do światowej premiery Seata Leon Twin Drive, czyli hybrydowej wersji kompaktowego Seata.

Hybrydowy Seat Leon
Seat Leon Twin Drive to pojazd napędzany zarówno energią elektryczną, jak i tradycyjnym silnikiem spalinowym. Silnik elektryczny wykorzystywany jest w ruchu miejskim, a silnik spalinowy służy do pokonywania dalszych tras. Samochód rozwijający prędkość maksymalną 190 km/h w trybie elektrycznym ma zasięg 50 km i poprzedza wprowadzenie w pełni elektrycznego pojazdu, który pojawi się, kiedy tylko powstanie gęściejsza sieć stacji doładowujących oraz spadną ceny najważniejszych podzespołów, takich jak akumulatory.

Niestety, Seat jak na razie nie zdradza większej liczby szczegółów na temat swojego hybrydowego modelu. Najprawdopodobniej auto zostanie pokazane na wystawie w Genewie i wówczas dopiero poznamy dokładne dane techniczne tego auta.

Nieformalne spotkanie ministrów odpowiedzialnych za konkurencyjność (resorty przemysłu i nauki) w San Sebastian dotyczyło m.in. samochodów z napędem elektrycznym w Europie. Seat, jako jedna z marek zaproszonych na spotkanie, prezentował model z napędem hybrydowym Leon Twin Drive na wystawie pojazdów elektrycznych urządzonej w centrum konferencyjnym Kursaal w San Sebastian. Konferencja była okazją do pokazania najwyższym przedstawicielom europejskich delegacji najbardziej reprezentatywnych pojazdów z napędem elektrycznym na rynku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Seat IBE Concept – małe Scirocco?

auto motor i sport 0000-00-00

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

~zen 2010-02-17

wrzuć 2 złote, pchaj ile chcesz

~zen 2010-02-17

fajne wózki to są w TESCO

~KGM 2010-02-17

SEAT ma fajne wózki i wśród popularnych marek zajmuje u mnie jedno z lepszych miejsc w rankingu marek :) Fajne wozy, ale na co komu hybryda ? Przecież to tylko gadget !!! Turbodiesle są znacznie oszczędniejsze !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?