mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowy sportowiec Hondy

Hybrydowy sportowiec Hondy

Coraz bliżej do rozpoczęcia wystawy samochodowej w Genewie, tak więc nie powinny nikogo dziwić coraz częstsze zapowiedzi nowości, jakie zostaną na tych targach zaprezentowane.

Hybrydowy sportowiec Hondy

Kolejna zapowiedź światowej premiery to koncepcyjny model Hondy. Już sama nazwa mówi właściwie wszystko, co najważniejsze, o tym aucie - Honda Small Hybrid Sports Concept. Jest to propozycja japońskiego koncernu w segmencie małych, czy też kompaktowych aut sportowych. Sportowa charakterystyka tego samochodu została jednak połączona z nowoczesną technologią hybrydową. To niespotykane obecnie połączenie ma zapewnić kierowcy doskonałe osiągi z jednoczesną dbałością o otaczające nas środowisko.
 
Projekt prototypowej Hondy pochodzi z europejskiego centrum designu Hondy w niemieckiej miejscowości Offenbach. Więcej szczegółów o tym aucie zostanie podanych do publicznej wiadomości wraz z rozpoczęciem się targów.
 
Sportowa hybryda Hondy nie będzie jednak jedyną nowością na stoisku Hondy w Genewie. Po raz pierwszy w Europie zademonstrowana zostanie napędzana ogniwami paliwowymi prototypowa jeszcze Honda FCX. Z kolei światową premierę mieć będzie nowa generacja silnika wysokoprężnego, który w sprzedaży może pojawić się w ciągu najbliższych trzech lat. Będzie to jeden z najczystszych diesli w sprzedaży, emisja zanieczyszczeń ma być porównywalna z silnikami benzynowymi.
 
Alternatywna Honda (2006-09-26)

Zobacz więcej o samochodach marki Honda
 
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

~bexia88 2007-02-09

super wyglada ciekawe czy kiedys bede miec takie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.