mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hyundai i30 po faceliftingu

Hyundai i30 po faceliftingu

Odświeżony Hyundai i30 - sygnowany jako i30U - zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznej wystawie w Genewie jeszcze w marcu trafi do produkcji a już niedługo potem będzie dostępny w sprzedaży.

Hyundai i30 po faceliftingu
Pierwszy model z rodziny "i", który został poddany modyfikacjom, został ulepszony w zakresie designu, wyposażenia i konkurencyjności. Ewolucja i30 dotyczy również jednostek napędowych, dzięki którym Hyundai będzie dążył do uzyskania miana jednego ze światowych liderów w dziedzinie samochodowych technologii przyjaznych środowisku. Dopełnieniem modernizacji modelu jest pakiet gwarancyjny 5/5/5 oznaczający 5 lat gwarancji, 5 lat assistance i 5 lat opieki technicznej.

W momencie wprowadzenia auta na rynek w 2007r. Hyundai zaczął stosować nową nomenklaturę dla swoich modeli używając w nazwie literkę "i", oznaczającą innowację, inspirację i inteligencję. Model i30 był pionierem dla Hyundaia także pod innymi względami – był pierwszym modelem produkowanym w czeskiej fabryce Hyundaia oraz pierwszym, który osiągnął maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w rygorystycznych testach Euro NCAP.

Nowy wygląd i30 nie odbiega znacząco od pierwotnego projektu, w zamian silnie akcentując walory estetyczne samochodu. Nowością są m.in. sześciokątna linia wlotu powietrza nawiązująca do nowego stylu projektowania Hyundaia oraz spójny z koncepcją bryły nadwozia zderzak. Modernizacja objęła także boczne elementy nadwozia – powiększono osłony progowe uwydatniając nowoczesny profil auta.

Hyundai i30 otrzymał jako pierwszy logo "Blue", komunikując tym samym proekologiczny kierunek działania firmy. Wraz z pojawieniem się i30 po faceliftingu Hyundai uatrakcyjnił także specyfikację i30 Blue wyposażając go po raz pierwszy w opony o niskim współczynniku oporu toczenia, będące elementem pakietu "eco". Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w standardowych modelach i30 z 1,6-litrowym silnikiem benzynowym udało się obniżyć emisję CO2 oraz zużycie paliwa o 9%.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i30
Hyundai i30
Cena podstawowa już od: 67 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Odświeżone Audi TT jedzie do Lipska

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Krajan 2010-05-18

Patrz, i Facio wysiadł - gdzie ta negatywna opinia. Ja mam I30 Komfort z silnikiem 1,6 i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem Hondę Cyvic 1,4 ale wybrałem nowego H..

~JerzyR 2010-04-16

może jakieś konkrety?

~Kupiłem Hyundaia i żałowałem, bardzo! 2010-04-15

Miałem i30 przez półtora roku, ale żałowałem zakupu, były kiepski (silnikowo i zawieszeniowo + kiepski komfort) i się pozbyłem. Teraz mam dwuletnie Megane - o niebo lepsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.