mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > IAA Frankfurt 2005: 18 premier na stoisku BMW

IAA Frankfurt 2005: 18 premier na stoisku BMW

BMW Group przygotowała na targi we Frankfurcie 18 światowych premier i dwie premiery na rynku niemieckim, wliczając nowe modele samochodów i nowe wersje silnikowe.

IAA Frankfurt 2005: 18 premier na stoisku BMW

BMW serii 3 dostępny będzie teraz także z napędem na cztery koła xDrive. Ten inteligentny system napędu na cztery koła oferowany w modelach serii 3 sedan i Touring podnosi właściwości trakcyjne tych aut, daje jeszcze lepszą zwrotność, dodatkowe bezpieczeństwo i trwałość. xDrive rozdziela napęd w zmiennym trybie między obiema osiami poprzez sprzęgło wielotarczowe dostarczając im tyle mocy, ile akurat jest potrzebne.

BMW serii 3 sedan pojawi się z trzema nowymi rodzajami silników. Dwa silniki 4-cylindrowe (318i oraz 318d) i model 330d z mocnym silnikiem 6-cylindrowym, dołączają teraz do gamy modeli serii 3 sedan.

Kolejna nowość to model serii 1 z sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3 litrów. To najmocniejszy na rynku samochód kompaktowy - dysponuje mocą 265 KM. Reflektory adaptacyjne, nowe funkcje telematyczne, pakiet M i filtry cząstek stałych w modelach z silnikami diesla będą dostępne we wszystkich modelach serii 1.

Limuzyna 540i z jednostką V8, model z silnikiem diesla z napędem xDrive 530xd oraz model 520d z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym wzbogacają ofertę BMW. Udoskonalono także silniki modeli 550i i 530d. Wszystkie samochody serii 5 z silnikiem diesla są teraz standardowo wyposażone w filtr cząstek stałych. BMW serii 6 Coupé i Cabrio teraz z nowym silnikiem V8. Model 650i pojawi się na rynku jesienią i zastąpi 645Ci. Nowy 8-cylindrowy silnik o pojemności 4,8 litra (367 KM, 490 Nm) zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy (cabrio: 5,7 sek.). Maksymalna prędkość została ograniczona elektrycznie do 250 km/h.

Większą moc będą mieć teraz modele 730Ld i 745d. Wersja przedłużona 730Ld jest po raz pierwszy dostępna z 6-cylindrowym silnikiem diesla. Bogata gama wyposażenia standardowego i specjalnych dodatków szczególnie dla pasażerów tylnych siedzeń sprawiają, że ten model jest idealny do prowadzenia przez szofera. BMW 745d ma teraz znacząco zwiększoną moc (+10%) i moment obrotowy (+7%) do 330 KM i 750 Nm. Nowy dwulitrowy, 4-cylindowy silnik wzbogaca gamę modeli kompaktowych SAV. Trzylitrowy silnik diesla ma teraz więcej mocy, zredukowano w nim zużycie paliwa. Wszystkie modele X3 diesel mają w standardzie filtr cząstek stałych.

Ponadto BMW zaprezentuje szeroką gamę akcesoriów. Wśród nich Pakiet Aerodynamiczny do modelu X3, elementy dla modelu serii 3 wykonane w drewnie oraz zmodernizowane zestawy takie jak DVD Portable System z portem dokującym umieszczanym pod sufitem, przednie i tylne kamery, kamerę termiczną Night Vision oraz asystent świateł drogowych.

Tradycję marki MINI i odpowiedź na zapotrzebowania różnych grup klientów stanowią trzy nowe modele: MINI Seven, MINI Park Lane oraz MINI Checkmate. Nawiązują one wyraźnie do długiej tradycji marki i są skierowane do różnych grup klientów. Nazwy są aluzją do cieszących się powodzeniem modeli starych MINI w trzech stylach: sportowym, ekskluzywnym i lifestylowym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.