mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > IAA Frankfurt 2005: Galaxy jak SAV

IAA Frankfurt 2005: Galaxy jak SAV

Nie po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy auto drogowe przypomina samochód koncepcyjny. Druga generacja vana od Forda prezentowana jest właśnie w Niemczech.

IAA Frankfurt 2005: Galaxy jak SAV

Komfort i przestrzeń od zawsze towarzyszyły tej klasie aut. Mieszcząc do siedmiu osób na pokładzie, nierzadko zaspokajały one także wysokie wymagania stylistyczne właścicieli. Także druga generacja małego autobusu spod znaku błękitnego owalu, przygotowywana była pod tym kątem.

Zobacz galerię zdjęć Forda Galaxy

W trakcie pierwszej połowy przyszłego roku nowy Ford Galaxy będzie sukcesywnie pojawiał się w formie nieznacznie zmienionej w stosunku do tej z Frankfurtu w salonach całej Europy. Później dołączy do niego i mniejszego C-Maxa zapowiadany już wcześniej międzyklasowy SAV. Właśnie ten concept-car wyznacza obecny trend stylizacji wielko-gabarytowych aut Forda.

Swiatła przednie w kształcie diamentu skrywają reflektory wyposażone w system AFLS, który staruje ruchem soczewek o 12 stopni w każdą stronę podczas zakrętu. Dzięki temu możliwe jest doświetlanie krętych dróg i lepsza widoczność podczas wolnych manewrów w ciemności. Innym zabiegiem rozjaśniającym, ale tym razem wnętrze, są przeszklone elementy dachu.

Sama kabina ma natomiast dbać o komfort podróżnych i możliwość niemal dowolnej adaptacji przestrzeni. System siedzeń 2+3+2 daje nie tylko miejsce dla siedmiu osób, ale zapewnia także możliwość składania dwóch tylnych rzędów foteli, co bez wyjmowania ich daje wiele kombinacji ustawienia wnętrza.

Nowy Ford Galaxy będzie wyposażony w jedną z trzech jednostek: 2-litrowy, benzynowy silnik Duratec (16v, 145 KM, 190 Nm, skrzynia 5-biegowa), 1.8-litrowego diesla Duratorq TDCi (125 KM, 285 Nm, skrzynia 5- lub 6-stopniowa) i 2-litrowego diesla Duratorq (143 KM, 340 Nm, 6-biegowa skrzynia).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando