mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > IAA Frankfurt 2005: Pick-up Skody

IAA Frankfurt 2005: Pick-up Skody

Niespodzianka! Po Roomsterze, Yeti a jeszcze wcześniej Ahoj, Czesi przedstwiają kolejny concept-car nawiązujący do tej samej linii stylistycznej i pomysłu na wielofunkcyjny pojazd.

IAA Frankfurt 2005: Pick-up Skody

Z pewnością udała się naszym sąsiadom zza południowej granicy niespodzianka, jaką przygotowali na trwających od poniedziałku targach samochodowych we Frankfurcie. Do ostatniego momentu w tajemnicy trzymana była Skoda Yeti pick-up - prototyp zbudowany na bazie pokazanego w marcu na salonie genewskim SUV-a.

Czeska marka określa swoją najnowszą wizję samochodu wielofunkcyjnego, jako auta mającego zadecydować o przyszłych losach koncepcji Yeti. Jego twórca, Dyrektor Działu Technicznego Skoda Auto Thomas Ingenlath, przedstawił także auto osobiście na IAA, prezentując jego szerokie możliwości. Yeti pick-up ma składany na różne sposoby dach, dający dużą liczbę kombinacji i sprawiający, że Yeti jest samochodem przybierającym różnorodny wygląd.


TU zobacz galerię Skoda Yeti pick-up na IAA we Frankfurcie 

Kierowca i pasażer mogą na przykład uzyskać wrażenia jak z jazdy autem typu T-top po usunięciu sztywnej części dachu nad swoimi głowami. Inna opcja daje otwarty bagażnik właśnie jak w samochodzie typu pick-up, co z kolei umożliwia przewożenie większych bagaży. Ich załadunek ułatwia otwierana tylna klapa, która może służyć także jako przedłużenie, aż do dwóch metrów powierzchni bagażowej.

Wreszcie usunięcie wszystkich elementów dachu i schowaniu przednich i tylnych szyb Yeti zamienia się w kabriolet, dostarczając kierowcy i pasażerom radości jazdy tego typu pojazdem.


Więcej informacji o marce Skoda:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

Octavia RS w listopadzie w Polsce (2005-08-19)

3+1 Skody (2005-04-28)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech