mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > IAA Frankfurt 2005: Pick-up Skody

IAA Frankfurt 2005: Pick-up Skody

Niespodzianka! Po Roomsterze, Yeti a jeszcze wcześniej Ahoj, Czesi przedstwiają kolejny concept-car nawiązujący do tej samej linii stylistycznej i pomysłu na wielofunkcyjny pojazd.

IAA Frankfurt 2005: Pick-up Skody

Z pewnością udała się naszym sąsiadom zza południowej granicy niespodzianka, jaką przygotowali na trwających od poniedziałku targach samochodowych we Frankfurcie. Do ostatniego momentu w tajemnicy trzymana była Skoda Yeti pick-up - prototyp zbudowany na bazie pokazanego w marcu na salonie genewskim SUV-a.

Czeska marka określa swoją najnowszą wizję samochodu wielofunkcyjnego, jako auta mającego zadecydować o przyszłych losach koncepcji Yeti. Jego twórca, Dyrektor Działu Technicznego Skoda Auto Thomas Ingenlath, przedstawił także auto osobiście na IAA, prezentując jego szerokie możliwości. Yeti pick-up ma składany na różne sposoby dach, dający dużą liczbę kombinacji i sprawiający, że Yeti jest samochodem przybierającym różnorodny wygląd.


TU zobacz galerię Skoda Yeti pick-up na IAA we Frankfurcie 

Kierowca i pasażer mogą na przykład uzyskać wrażenia jak z jazdy autem typu T-top po usunięciu sztywnej części dachu nad swoimi głowami. Inna opcja daje otwarty bagażnik właśnie jak w samochodzie typu pick-up, co z kolei umożliwia przewożenie większych bagaży. Ich załadunek ułatwia otwierana tylna klapa, która może służyć także jako przedłużenie, aż do dwóch metrów powierzchni bagażowej.

Wreszcie usunięcie wszystkich elementów dachu i schowaniu przednich i tylnych szyb Yeti zamienia się w kabriolet, dostarczając kierowcy i pasażerom radości jazdy tego typu pojazdem.


Więcej informacji o marce Skoda:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

Octavia RS w listopadzie w Polsce (2005-08-19)

3+1 Skody (2005-04-28)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.