mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Impreza po liftingu

Impreza po liftingu

W kwietniu informowaliśmy Państwa o planach Subaru co do nowego modelu swojego kultowego produktu. Czekając na następcę, firma prezentuje zmodyfikowaną wersję obecnego modelu.

Impreza po liftingu

Auto zyskało "skośnookie" lampy przednie - zdecydowanie bardziej wyraziste i lepiej komponujące się ze sportowym image samochodu. I nie mowa tu wyłącznie o wersji STi. Co prawda firmowany przez Subaru Technica International model będący podstawą do konstrukcji rajdówki WRC, najlepiej pokazuje ewolucję auta, to seryjna Impreza także wygląda odmiennie.

Za to tradycyjnie ciemno-niebieska, najmocniejsza z drogowych Imprez dostała całkiem nowy zestaw spoilerów, który obejmuje również niecodzienną w sedanach lotkę dachową. Z innych elementów odświeżających gamę średniego Subaru, wymienić należy zmienione lampy tylne i elementy zapożyczone właśnie z rajdówki dla poprawienia aerodynamiki (niski spoiler przedni i dodatkowe wloty powietrza).

Jak podaje brytyjski serwis AutoExpress, nowa wersja Subaru Impreza będzie wyposażona w montowany dotychczas w amerykańskiej specyfikacji silnik 2.5-litra. 4-cylindrowy bokser, tak jak w poprzednim modelu, wyposażony będzie w turbo i intercooler (chłodzenie powietrza doładowującego), ale jego moc w wersji WRX od STi pozostanie nie zmieniona - około 300 KM. Pozytywnym efektem przyrostu pojemności będzie na pewno większa elastyczność.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Impreza
Subaru Impreza
Cena podstawowa już od: 105 825 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru Impreza Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Subaru Impreza

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.