mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Infiniti G, czyli Q50

Infiniti G, czyli Q50

Na rozpoczętej w poniedziałek wystawie samochodowej w Detroit Infiniti zaprezentowało swój pierwszy model według nowego nazewnictwa marki. Infiniti Q50 to jednak nic innego, jak nowa generacja znanego także w Polsce sedana z rodziny G.

Infiniti G, czyli Q50
O zmianie nazw modeli aut marki Infiniti już informowaliśmy. Nie nam oceniać, czy to dobry krok, jak zawsze - zweryfikuje to życie, a dokładniej mówiąc - sprzedaż nowych modeli.

Zmiana nazwy nie jest naturalnie jednak jedyną, jaka zaszła w najmniejszym sedanie tej japońsko-amerykańskiej marki. Patrząc na Q50 z zewnątrz widać wyraźnie nawiązania do wcześniejszych konceptów Infiniti, w tym chyba najbardziej do modelu Essence. Charakterystycznymi elementami nowego modelu są grill chłodnicy w kształcie podwójnego łuku oraz słupek C w kształcie sierpu księżyca. Płynnie poprowadzone linie ograniczają opory powietrza do minimum, a współczynnik aerodynamiczny wynosi zaledwie 0,26.

W momencie debiutu rynkowego Infiniti Q50 będzie oferowane z dwoma jednostkami napędowymi. Pierwsza, znana już z poprzednika, to zmodernizowany silnik 3,7 o mocy 328 KM i momencie obrotowym 365 Nm z systemem sterowania zmiennymi fazami rozrządu zaworów ssących CVTCS (Continuously Variable Valve Timing Control System) oraz systemem zmiennych faz rozrządu i zmiennego stopnia otwarcia zaworów VVEL (Variable Valve Event and Lift).

Do wyboru będzie także opcja hybrydowa. Pracujący w niej silnik benzynowy o pojemności 3,5 litra dysponuje mocą 302 koni mechanicznych. Jednostka elektryczna dostarcza dodatkowe 67 KM, dzięki czemu cały układ osiąga moc 360 KM. Obie wersje silnikowe współgrają z siedmiobiegową przekładnią automatyczną, z trybem manualnym, oraz dysponują napędem na tylne koła, a opcjonalnie także z napędem na cztery koła.

Przełącznikiem trybu jazdy, umieszczonym na konsoli centralnej, można błyskawicznie zmieniać parametry pracy silnika, przekładni, podwozia i układu kierowniczego, wybierając na przykład tryb sportowy lub wycieczkowy.

Q50 jest opcjonalnie wyposażony także w technologię bezpośredniego sterowania adaptacyjnego – Direct Adaptive Steering. System umożliwia szybszą reakcję kół na ruch kierownicy, ponieważ przekazuje dyspozycje kierowcy na koła szybciej niż w przypadku układu mechanicznego. Oferuje jednocześnie cztery różne tryby jazdy – z elastycznymi ustawieniami stopnia wspomagania kierownicy i przełożenia układu kierowniczego − wybierane przez kierowcę w zależności od jego preferencji lub warunków drogowych.

Inną, równie pionierską, dostępną technologią jest aktywny asystent toru jazdy (Active Lane Control), który z pomocą kamer ułatwia utrzymanie pozycji na środku pasa ruchu. Układ ten jest częścią systemu zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP − Lane Departure Prevention).

W inteligentnym kluczyku zapisywane są preferencje dotyczące ustawienia fotela, ogrzewania i chłodzenia, systemu audio, nawigacji i systemów łączności dla czterech kierowców. A jest co zapisywać − tylko w trybie niestandardowym dostępnych jest aż 96 różnych ustawień opcjonalnych. Zapisanie ustawienia lub jego zmianę ułatwia innowacyjny, podwójny wyświetlacz z ekranem dotykowym.

Infiniti Q50 na rynku, na początku w USA i Kanadzie, pojawi się już latem tego roku. Po wakacjach sukcesywnie będzie pojawiał się w kolejnych krajach, w ofercie pojawią się także nowe wersje silnikowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Infiniti Q50
Infiniti Q50
Cena podstawowa już od: 159 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Infiniti zmienia nazewnictwo swoich...

auto motor i sport 0000-00-00

Wg szefów marki taki krok był nieunikniony.

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Samochody luksusowe 2016-09-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.