mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Infiniti G, czyli Q50

Infiniti G, czyli Q50

Na rozpoczętej w poniedziałek wystawie samochodowej w Detroit Infiniti zaprezentowało swój pierwszy model według nowego nazewnictwa marki. Infiniti Q50 to jednak nic innego, jak nowa generacja znanego także w Polsce sedana z rodziny G.

Infiniti G, czyli Q50
O zmianie nazw modeli aut marki Infiniti już informowaliśmy. Nie nam oceniać, czy to dobry krok, jak zawsze - zweryfikuje to życie, a dokładniej mówiąc - sprzedaż nowych modeli.

Zmiana nazwy nie jest naturalnie jednak jedyną, jaka zaszła w najmniejszym sedanie tej japońsko-amerykańskiej marki. Patrząc na Q50 z zewnątrz widać wyraźnie nawiązania do wcześniejszych konceptów Infiniti, w tym chyba najbardziej do modelu Essence. Charakterystycznymi elementami nowego modelu są grill chłodnicy w kształcie podwójnego łuku oraz słupek C w kształcie sierpu księżyca. Płynnie poprowadzone linie ograniczają opory powietrza do minimum, a współczynnik aerodynamiczny wynosi zaledwie 0,26.

W momencie debiutu rynkowego Infiniti Q50 będzie oferowane z dwoma jednostkami napędowymi. Pierwsza, znana już z poprzednika, to zmodernizowany silnik 3,7 o mocy 328 KM i momencie obrotowym 365 Nm z systemem sterowania zmiennymi fazami rozrządu zaworów ssących CVTCS (Continuously Variable Valve Timing Control System) oraz systemem zmiennych faz rozrządu i zmiennego stopnia otwarcia zaworów VVEL (Variable Valve Event and Lift).

Do wyboru będzie także opcja hybrydowa. Pracujący w niej silnik benzynowy o pojemności 3,5 litra dysponuje mocą 302 koni mechanicznych. Jednostka elektryczna dostarcza dodatkowe 67 KM, dzięki czemu cały układ osiąga moc 360 KM. Obie wersje silnikowe współgrają z siedmiobiegową przekładnią automatyczną, z trybem manualnym, oraz dysponują napędem na tylne koła, a opcjonalnie także z napędem na cztery koła.

Przełącznikiem trybu jazdy, umieszczonym na konsoli centralnej, można błyskawicznie zmieniać parametry pracy silnika, przekładni, podwozia i układu kierowniczego, wybierając na przykład tryb sportowy lub wycieczkowy.

Q50 jest opcjonalnie wyposażony także w technologię bezpośredniego sterowania adaptacyjnego – Direct Adaptive Steering. System umożliwia szybszą reakcję kół na ruch kierownicy, ponieważ przekazuje dyspozycje kierowcy na koła szybciej niż w przypadku układu mechanicznego. Oferuje jednocześnie cztery różne tryby jazdy – z elastycznymi ustawieniami stopnia wspomagania kierownicy i przełożenia układu kierowniczego − wybierane przez kierowcę w zależności od jego preferencji lub warunków drogowych.

Inną, równie pionierską, dostępną technologią jest aktywny asystent toru jazdy (Active Lane Control), który z pomocą kamer ułatwia utrzymanie pozycji na środku pasa ruchu. Układ ten jest częścią systemu zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP − Lane Departure Prevention).

W inteligentnym kluczyku zapisywane są preferencje dotyczące ustawienia fotela, ogrzewania i chłodzenia, systemu audio, nawigacji i systemów łączności dla czterech kierowców. A jest co zapisywać − tylko w trybie niestandardowym dostępnych jest aż 96 różnych ustawień opcjonalnych. Zapisanie ustawienia lub jego zmianę ułatwia innowacyjny, podwójny wyświetlacz z ekranem dotykowym.

Infiniti Q50 na rynku, na początku w USA i Kanadzie, pojawi się już latem tego roku. Po wakacjach sukcesywnie będzie pojawiał się w kolejnych krajach, w ofercie pojawią się także nowe wersje silnikowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Infiniti Q50
Infiniti Q50
Cena podstawowa już od: 159 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Infiniti zmienia nazewnictwo swoich...

auto motor i sport 0000-00-00

Wg szefów marki taki krok był nieunikniony.

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.