mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Infiniti LE Concept na targach w Francji

Infiniti LE Concept na targach w Francji

Na stoisku Infiniti podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu japoński producent, w Europie będzie chwalił się koncepcyjnym modelem Infiniti LE. Auto jest zapowiedzią produkcyjnej wersji, która pojawi się w sprzedaży w przeciągu dwóch lat.

Infiniti LE Concept na targach w Francji
Infiniti zapowiada, że produkcyjna wersja LE będzie stylistycznie bardzo podobna do konceptu, który zostanie pokazany Europie w Paryżu. Pod karoserią znajdzie się również nie zmieniony napęd elektryczny. Akumulatory będą posiadały rewolucyjny sposób ładowania, gdyż będzie odbywało się to bezprzewodowo.

Czterodrzwiowy sedan prezentuje najnowszą stylistykę Infiniti wraz z grillem, który posiada charakterystyczny podwójny łuk gdzie kryje się gniazdo ładujące akumulatory, schowane pod logiem Infiniti. W Koncepcyjnym LE nie mogło zabraknąć takich detalów jak reflektory diodowe LED. Całość została tak zaprojektowana, że nadwozie określa niski współczynnik oporu aerodynamicznego, który wynosi Cx-0.25. Auto cechuje długość wynosząca blisko 4.7 m co stawia go na równi z modelem Infiniti G, nie jest to zatem mały samochód.

W środku auto musi trzymać fason i prezentuje luksusowe wnętrze, które zapewnia spokój i cisze podczas podróżowania. Akumulatory litowo-jonowe zostały umieszczone pod podłogą co sprawia, że wnętrze jest przestronne i przy okazji obniża środek ciężkości.

Napęd elektryczny realizowany jest poprzez silnik elektryczny o mocy 134 KM(100kW). Jednostka dostarcza od razu 325 Nm momentu obrotowego. Zasięg tego auta ma wynosić 160 km. Akumulatory litowo-jonwe mają pojemność 24 kWh i dzięki ładowarce ChaDeMo o mocy 50 kW mogą zostać naładowane do 80% w 30 minut. LE zapewnia również ładowanie bezprzewodowe, dzięki systemowi opracowanemu przez Infiniti. Intelligent Park Assist automatycznie zaparkuje samochodem nad blokiem ładującym, gdzie akumulatory zostaną doładowane bez konieczności użycia kabli.

Infiniti planuje rozpocząć produkcję tego auta tak, by mógł on trafić do sprzedaży w 2014 roku. Targi motoryzacyjne w Paryżu startują 27 września.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Paryż Infiniti targi w Paryżu Infiniti Concept

Podobne wiadomości:

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Smart Forstars Concept w Paryżu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.