mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeep Cherokee: Paskuda zza oceanu

Jeep Cherokee: Paskuda zza oceanu

W Nowym Jorku już oficjalnie poznaliśmy nową generację Cherokee. Debiutujący w NY model to na razie wersja przygotowana na rynek amerykański. Możecie być jednak pewni, że do Europy trafi z tym samym paskudnym przodem.

Jeep Cherokee: Paskuda zza oceanu
To co najgorsze w stylistyce tego auta, to jego przód. Projektanci zmienili również bryłę auta charakterystyczną dla marki Jeep, samochód ma opisywać nowy parametr - aerodynamika. Najsłabszym detalem Cherokee są wąskie światła, które nijak wkomponowują się w znane wszystkim od lat charakterystyczne kwadratowe kształty Jeepów. Auto wygląda przypomina sytuację, w której projektanci zachorowali na Alzhaimera i nie pamiętają DNA marki Jeep.

Przedni grill wygląda tak, jakby nasz znajomy blacharz chciał zrobić nam kawał i pozaginał na maskę wszystkie wloty. Wiadomo nowy Cherokee jest aerodynamiczny. Z tyłu także nie znajdziemy prostopadle opadającej klapy. Dłuższe spoglądanie na tę część nadwozia przywołuje nam skojarzenia z Kią Sportage.

Pod maską Cherokke może pracować czterocylindrowy, benzynowy motor Tigershark o pojemności 2.4 litra. Jednostka dostarcza 184 KM mocy i 232 Nm. Drugim agregatem do wyboru jest V6 Pentastar o pojemności 3.2 litra i mocy 267 KM i 316 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wersja europejska na pewno będzie dostępna z motorem wysokoprężnym. Jego szczegóły firma przedstawi w późniejszym okresie.


SUV klasy średniej został wyposażony w napęd, który automatycznie przełącza się z trybu 4x2 na 4x4. Blokadę mechanizmów zapewnia tryb 4-Lock. Na amerykańskim rynku auto będzie występować w czterech wersjach wyposażeniowych - Sport, Longitude, Limited oraz topowej Trailhawk. Producent nie zdradza kiedy możemy spodziewać się wersji europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Jeep Cherokee: kochaj albo rzuć

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna generacja Jeepa Cherokee będzie mieć tyle samo zwolenników co przeciwników – wszystko przez jego „face”.

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

~Gość 2013-03-31

Beznadzieja. Autor chyba zapominał, że każdemu może podobać się co innego. Nie powinien używać słów paskuda, paskudny bo jest to subiektywna opinia o czym nie raczył wspomnieć. Poza tym ta Kia z tyłu. Hm... Nie wiem jaką Kie to przypomina na tyle żeby napisać o tym ale na pewno jeszcze takiej nie produkują. I jest jeszcze coś takiego jak "postęp", "rozwój" o czym autor chyba nie wie. Gdyby Jeep miał cały czas produkować "kanciaki" to zniknąłby jak Saab. No risk no fun!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.