mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeep Cherokee: Paskuda zza oceanu

Jeep Cherokee: Paskuda zza oceanu

W Nowym Jorku już oficjalnie poznaliśmy nową generację Cherokee. Debiutujący w NY model to na razie wersja przygotowana na rynek amerykański. Możecie być jednak pewni, że do Europy trafi z tym samym paskudnym przodem.

Jeep Cherokee: Paskuda zza oceanu
To co najgorsze w stylistyce tego auta, to jego przód. Projektanci zmienili również bryłę auta charakterystyczną dla marki Jeep, samochód ma opisywać nowy parametr - aerodynamika. Najsłabszym detalem Cherokee są wąskie światła, które nijak wkomponowują się w znane wszystkim od lat charakterystyczne kwadratowe kształty Jeepów. Auto wygląda przypomina sytuację, w której projektanci zachorowali na Alzhaimera i nie pamiętają DNA marki Jeep.

Przedni grill wygląda tak, jakby nasz znajomy blacharz chciał zrobić nam kawał i pozaginał na maskę wszystkie wloty. Wiadomo nowy Cherokee jest aerodynamiczny. Z tyłu także nie znajdziemy prostopadle opadającej klapy. Dłuższe spoglądanie na tę część nadwozia przywołuje nam skojarzenia z Kią Sportage.

Pod maską Cherokke może pracować czterocylindrowy, benzynowy motor Tigershark o pojemności 2.4 litra. Jednostka dostarcza 184 KM mocy i 232 Nm. Drugim agregatem do wyboru jest V6 Pentastar o pojemności 3.2 litra i mocy 267 KM i 316 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wersja europejska na pewno będzie dostępna z motorem wysokoprężnym. Jego szczegóły firma przedstawi w późniejszym okresie.


SUV klasy średniej został wyposażony w napęd, który automatycznie przełącza się z trybu 4x2 na 4x4. Blokadę mechanizmów zapewnia tryb 4-Lock. Na amerykańskim rynku auto będzie występować w czterech wersjach wyposażeniowych - Sport, Longitude, Limited oraz topowej Trailhawk. Producent nie zdradza kiedy możemy spodziewać się wersji europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Jeep Cherokee: kochaj albo rzuć

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna generacja Jeepa Cherokee będzie mieć tyle samo zwolenników co przeciwników – wszystko przez jego „face”.

Komentuj:

~Gość 2013-03-31

Beznadzieja. Autor chyba zapominał, że każdemu może podobać się co innego. Nie powinien używać słów paskuda, paskudny bo jest to subiektywna opinia o czym nie raczył wspomnieć. Poza tym ta Kia z tyłu. Hm... Nie wiem jaką Kie to przypomina na tyle żeby napisać o tym ale na pewno jeszcze takiej nie produkują. I jest jeszcze coś takiego jak "postęp", "rozwój" o czym autor chyba nie wie. Gdyby Jeep miał cały czas produkować "kanciaki" to zniknąłby jak Saab. No risk no fun!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.