mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeep Cherokee debiutuje w Europie

Jeep Cherokee debiutuje w Europie

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie były okazją do pierwszej publicznej prezentacji nowego Jeepa Cherokee europejskiej publiczności. W sprzedaży auto to dostępne będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeep Cherokee debiutuje w Europie

Tak naprawdę stylistyka nowego Cherokee niewiele się zmieniła. Pozostały te same doskonale znane już elementy, a cały wygląd jest wciąż dość surowy ale i klasyczny. Cherokee dostępny będzie w dwóch odmianach - Sport i Limited, które różnią się nieco wyglądem bocznej listwy ochronnej (w wersji Limited jest ona chromowana).

Jedynym w swoim rodzaju będzie za to otwierany, miękki dach Sky Slider, który odsuwa się całkowicie lub częściowo po naciśnięciu jednego przycisku. Powłoka dachu wykonana jest z wodoodpornej tkaniny i mocowana w specjalnie uszczelnionych prowadnicach. Posiada również zabezpieczenie przeciw przycięciu palców.

Jak w poprzedniku również i wnętrze Cherokee jest proste ale i komfortowe. Poprawiono nieco fotele, które mają lepsze podparcia ud, wydłużone siedziska oraz poszerzone oparcia.

Zmodyfikowano również nieznacznie znane z poprzednika jednostki napędowe. Podstawową jednostką będzie 2,8-litrowy silnik o mocy 177 KM i maksymalnym momencie obrotowym 460 Nm przy 2000 obr/min. Topową jednostką będzie 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,7-litra, mocy 205 koni mechanicznych i maksymalnym momencie 314 Nm przy 4000 obr/min. W zależności od jednostki napędowej, w nowym Cherokee oferowane są trzy skrzynie przekładniowe: manualna sześciobiegowa oraz automatyczne czterostopniowa i pięciostopniowa.    

Wyposażeniem seryjnym nowego Jeepa Cherokee jest Selec-Trac II – system stałego, aktywnego napędu 4x4, który ma zdolność przewidywania i zapobiegania poślizgowi kół zanim zjawisko to wystąpi. System ten może pracować w trybach 4WD Auto, 4WD Low oraz Neutral (Luz).

Zobacz więcej o modelu Jeep Cherokee

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Cherokee Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Cherokee

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

~kamilnow13 2007-09-24

ale lipny taki sam jak commander

~jato 2007-09-20

beznadzieja... nie ma nic wspolnego ze starszym bratem... coraz brzydsze te jeepy..bleee

~bueheheh 2007-09-19

to nic innego jak krótsza wersja Jeepa Commandera.Globalizacja:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech