mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeep Cherokee debiutuje w Europie

Jeep Cherokee debiutuje w Europie

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie były okazją do pierwszej publicznej prezentacji nowego Jeepa Cherokee europejskiej publiczności. W sprzedaży auto to dostępne będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeep Cherokee debiutuje w Europie

Tak naprawdę stylistyka nowego Cherokee niewiele się zmieniła. Pozostały te same doskonale znane już elementy, a cały wygląd jest wciąż dość surowy ale i klasyczny. Cherokee dostępny będzie w dwóch odmianach - Sport i Limited, które różnią się nieco wyglądem bocznej listwy ochronnej (w wersji Limited jest ona chromowana).

Jedynym w swoim rodzaju będzie za to otwierany, miękki dach Sky Slider, który odsuwa się całkowicie lub częściowo po naciśnięciu jednego przycisku. Powłoka dachu wykonana jest z wodoodpornej tkaniny i mocowana w specjalnie uszczelnionych prowadnicach. Posiada również zabezpieczenie przeciw przycięciu palców.

Jak w poprzedniku również i wnętrze Cherokee jest proste ale i komfortowe. Poprawiono nieco fotele, które mają lepsze podparcia ud, wydłużone siedziska oraz poszerzone oparcia.

Zmodyfikowano również nieznacznie znane z poprzednika jednostki napędowe. Podstawową jednostką będzie 2,8-litrowy silnik o mocy 177 KM i maksymalnym momencie obrotowym 460 Nm przy 2000 obr/min. Topową jednostką będzie 6-cylindrowy silnik o pojemności 3,7-litra, mocy 205 koni mechanicznych i maksymalnym momencie 314 Nm przy 4000 obr/min. W zależności od jednostki napędowej, w nowym Cherokee oferowane są trzy skrzynie przekładniowe: manualna sześciobiegowa oraz automatyczne czterostopniowa i pięciostopniowa.    

Wyposażeniem seryjnym nowego Jeepa Cherokee jest Selec-Trac II – system stałego, aktywnego napędu 4x4, który ma zdolność przewidywania i zapobiegania poślizgowi kół zanim zjawisko to wystąpi. System ten może pracować w trybach 4WD Auto, 4WD Low oraz Neutral (Luz).

Zobacz więcej o modelu Jeep Cherokee

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Cherokee Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Cherokee

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

~kamilnow13 2007-09-24

ale lipny taki sam jak commander

~jato 2007-09-20

beznadzieja... nie ma nic wspolnego ze starszym bratem... coraz brzydsze te jeepy..bleee

~bueheheh 2007-09-19

to nic innego jak krótsza wersja Jeepa Commandera.Globalizacja:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.