mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeep Cherokee premierą w Genewie

Jeep Cherokee premierą w Genewie

Nowy Cherokee najpierw debiutował w zeszłym miesiącu w Detroit, a już niebawem pokazany zostanie Europie na targach motoryzacyjnych w Genewie. Czy Stary Kontynent pokocha paskudę rodem zza Oceanu?

Jeep Cherokee premierą w Genewie
Uroda Jeepa Cherokee jest bardzo dyskusyjna. Bo oto na rynek wjeżdża SUV klasy średniej, lub patrząc inaczej auto uzurpujące sobie prawo do kumoterstwa z dużymi, ciosanymi autami, które mają świadczyć o zamożności właściciela. Na rynek Jeep wprowadza samochód, którego uroda nie wszystkim przypadnie do gustu.

Problem nowego Cherokee to paskudny przód. Mamy do czynienia z bądź, co bądź SUVem, który ma wąski grill i wąskie reflektory. To naszym zdaniem się gryzie i powoduje, że Jeep wygląda paskudnie. Zdecydowanie lepiej auto prezentuje się z tyłu. Tu reflektory wyglądają ładnie i spójnie.

Można odnieść wrażenie, że Cherokee projektowany był przez dwie ekipy, które dostały to samo zadanie. Odświeżyć model i pokazać rewolucje linii Cherokee. Ekipie projektującej tylną część ta sztuka się udała, jednak ci pracujący nad przodem delikatnie przesadzili.

Cherokee w Europie pojawi się jako pierwszy SUV średniej klasy wyposażony w 9-stopniową automatyczną przekładnią. Drugą nowością jest odłączny napęd osi tylnej. Przełączanie napędu pomiędzy 4x2 a 4x4 następuje automatycznie bez ingerencji kierowcy, umożliwiając nieprzerwane zarządzanie przekazywanym na koła momentem obrotowym zależnie od sytuacji. Nowa technologia zapewnia trzy systemy napędu 4x4: Jeep Active Drive I, Jeep Active Drive II oraz Jeep Active Drive Lock z blokadą tylnego mechanizmu.W ofercie pojawią się trzy silniki dedykowane do nowego Cherokee. Niskie spalanie zapewni dwulitrowy turbodiesel Multijet II wsparty systemem Stop/Start. Jednostka dostarcza 170 KM oraz 350 Nm. Topowym silnikiem będzie V6 o pojemności 3.2 litra o mocy 272 KM (315 Nm). Trzeci motor to benzynowy 2.4-litra Tigershark - 177 KM oraz 229 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Wnętrze ma aspirować do premium. Cherokee będzie oferowany w trzech wersjach wykończenia wnętrza. Do wyboru mamy tapicerkę materiałową, skórę Nappa oraz kombinację tych dwóch materiałów. Na pokładzie znajdziemy kolorowy wyświetlacz 7-calowy TFT w konsoli centralnej lub system Uconnect z 8.4-calowym  ekranem dotykowym.

W Europie Jeep Cherokee będzie dostępny w trzech wersjach modelowych: Longitude, Limited i Trailhawk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Dziki Zachód: USA

auto motor i sport 0000-00-00

USA to symbol nowoczesności, najlepszych technologii, podboju kosmosu. To nagrody Nobla, słynne uniwersytety i Krzemowa Dolina. Ale za rogatkami miast jest inna Ameryka – pusta, ogromna, dzika i piękna.

Porównanie: Cieszmy się, póki są

auto motor i sport 0000-00-00

Cztery potwory – każdy z innego świata, za inne pieniądze i dla innego klienta. Każdy z umiejętnościami, za które go pokochasz. I podobno z gatunku skazanego na wymarcie. Trzeba ujeżdżać, póki się da.

Komentuj:

marko1 2014-02-11

O gustach, jak mówią nie dyskutuje się ale szału niema. @prajs^ "Z nieciekawego autapowstało auto ciekawe", możesz rozwiną swą myśl.

~prajs 2014-02-11

Nie wszystko jest tak piękne i uporządkowane jak VW czy skoda. Są jednak tacy co myślą inaczej. Mnie się właśnie ten przód bardzo podoba. Znieciekawego autapowstało auto ciekawe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.