mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeep Cherokee premierą w Genewie

Jeep Cherokee premierą w Genewie

Nowy Cherokee najpierw debiutował w zeszłym miesiącu w Detroit, a już niebawem pokazany zostanie Europie na targach motoryzacyjnych w Genewie. Czy Stary Kontynent pokocha paskudę rodem zza Oceanu?

Jeep Cherokee premierą w Genewie
Uroda Jeepa Cherokee jest bardzo dyskusyjna. Bo oto na rynek wjeżdża SUV klasy średniej, lub patrząc inaczej auto uzurpujące sobie prawo do kumoterstwa z dużymi, ciosanymi autami, które mają świadczyć o zamożności właściciela. Na rynek Jeep wprowadza samochód, którego uroda nie wszystkim przypadnie do gustu.

Problem nowego Cherokee to paskudny przód. Mamy do czynienia z bądź, co bądź SUVem, który ma wąski grill i wąskie reflektory. To naszym zdaniem się gryzie i powoduje, że Jeep wygląda paskudnie. Zdecydowanie lepiej auto prezentuje się z tyłu. Tu reflektory wyglądają ładnie i spójnie.

Można odnieść wrażenie, że Cherokee projektowany był przez dwie ekipy, które dostały to samo zadanie. Odświeżyć model i pokazać rewolucje linii Cherokee. Ekipie projektującej tylną część ta sztuka się udała, jednak ci pracujący nad przodem delikatnie przesadzili.

Cherokee w Europie pojawi się jako pierwszy SUV średniej klasy wyposażony w 9-stopniową automatyczną przekładnią. Drugą nowością jest odłączny napęd osi tylnej. Przełączanie napędu pomiędzy 4x2 a 4x4 następuje automatycznie bez ingerencji kierowcy, umożliwiając nieprzerwane zarządzanie przekazywanym na koła momentem obrotowym zależnie od sytuacji. Nowa technologia zapewnia trzy systemy napędu 4x4: Jeep Active Drive I, Jeep Active Drive II oraz Jeep Active Drive Lock z blokadą tylnego mechanizmu.W ofercie pojawią się trzy silniki dedykowane do nowego Cherokee. Niskie spalanie zapewni dwulitrowy turbodiesel Multijet II wsparty systemem Stop/Start. Jednostka dostarcza 170 KM oraz 350 Nm. Topowym silnikiem będzie V6 o pojemności 3.2 litra o mocy 272 KM (315 Nm). Trzeci motor to benzynowy 2.4-litra Tigershark - 177 KM oraz 229 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Wnętrze ma aspirować do premium. Cherokee będzie oferowany w trzech wersjach wykończenia wnętrza. Do wyboru mamy tapicerkę materiałową, skórę Nappa oraz kombinację tych dwóch materiałów. Na pokładzie znajdziemy kolorowy wyświetlacz 7-calowy TFT w konsoli centralnej lub system Uconnect z 8.4-calowym  ekranem dotykowym.

W Europie Jeep Cherokee będzie dostępny w trzech wersjach modelowych: Longitude, Limited i Trailhawk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Cherokee
Jeep Cherokee
Cena podstawowa już od: 145 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

marko1 2014-02-11

O gustach, jak mówią nie dyskutuje się ale szału niema. @prajs^ "Z nieciekawego autapowstało auto ciekawe", możesz rozwiną swą myśl.

~prajs 2014-02-11

Nie wszystko jest tak piękne i uporządkowane jak VW czy skoda. Są jednak tacy co myślą inaczej. Mnie się właśnie ten przód bardzo podoba. Znieciekawego autapowstało auto ciekawe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.