mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeszcze bardziej hybrydowy

Jeszcze bardziej hybrydowy

Produkowany przez GM pojazd Saturn Vue Green Line Hybrid będzie pierwszym samochodem zasilanym przez nowy, bardziej przystępny system hybrydowy, którego oszczędność wzrosła nawet do 20 procent w stosunku do poprzednich wersji.

Jeszcze bardziej hybrydowy

Samochód ma spalać w mieście około 10,5 l/100km, natomiast na autostradzie będzie w stanie osiągnąć najlepszy ze wszystkich pojazdów SUV wynik 9,5 l/100km. Koszt wyprodukowania nowoczesnego silnika wyniesie jedynie 2 tysiące dolarów, więc będzie to najprawdopodobniej również najtańszy hybrydowy SUV na rynku. Przedstawiciele koncernu oznajmiają, że niska cena samochodu pozwoli dotrzeć z ekologiczną technologią do większego grona nabywców. Pod maską znajduje się czterocylindrowy silnik VVT o pojemności 2,4 litra połączony z elektrycznym silniko/generatorem. Moc przekazywana będzie przez czterostopniową przekładnię 4T45-E. Ta prosta technologia pozwala na ekonomiczną jazdę poprzez wyłączanie silnika spalinowego podczas postoju w miejscu oraz odcinanie dopływu paliwa przy hamowaniu, a następnie pobieranie z tego regenerowanej energii, która ładuje akumulator odpowiedzialny za pracę silnika elektrycznego. Moc silnika szacowana jest na 170 koni mechanicznych, przez co możliwa będzie całkiem dynamiczna jazda.

Nowy Saturn został oparty na popularnym modelu Vue, w stosunku do którego otrzymał trochę kosmetycznych zmian w wyglądzie. Model Vue Green Line będzie dostępny na rynku amerykańskim już tego lata. Cena samochodu nie powinna przekroczyć w przeliczeniu kwoty 70 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Punkt kulminacyjny Saturna (2006-04-13)

Saturn Outlook (2006-04-12)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saturn
Tematy w artykule: Saturn Saturn Vue hybrid

Podobne wiadomości:

General Motors bez szefa

General Motors bez szefa

Aktualności 2009-12-02

Jest chętny na Saturna

Jest chętny na Saturna

Aktualności 2009-06-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.