mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Jeszcze mocniejszy Legend

Jeszcze mocniejszy Legend

Podczas wystawy samochodowej w Moskwie Honda zaprezentowała odświeżoną wersję swojego flagowego modelu, w którym jednak najważniejszy nie jest nowy design, a większy i mocniejszy silnik.

Jeszcze mocniejszy Legend
Jeśli chodzi o zmiany stylistyczne, to najbardziej rzucają się one w oczy w przedniej części auta, które otrzymało zmienione reflektory, nowy zderzak i maskę silnika, z tyłu nowe są klapa bagażnika oraz światła wykonane w technologii LED. W standardzie dostępne będą też teraz 18-calowe felgi.

Ważna zmiana, jeśli nie najważniejsza, zaszła natomiast pod maską silnika. Honda Legend dysponować będzie teraz sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3,7, a nie jak dotychczas 3,5 litra, ze zmienionym układem sterowania zaworami (VTEC). Zwiększenie pojemności przełożyło się ponadto na większy o ok. 20% moment obrotowy średnim zakresie obrotów.

Modernizacji poddana została również skrzynia biegów. Tak jak przed faceliftingiem, za przeniesienie napędu odpowiada pięciostopniowa przekładnia automatyczna, która pozwala także na manualną zmianę przełożeń. Dzięki zmianom w oprogramowaniu przekładni reaguje ona szybciej na zmianę przełożenia, zarówno w automatycznym, jak i manualnym trybie.

Nieco mocniejsza jednostka plus szybciej działająca przekładnia pozwoliły zredukować o 0,2 sek. czas niezbędny do osiągnięcia ze startu prędkości 100 km/h. Obecnie trzycyfrową prędkość można uzyskać już po 7,1 sek. Obok nieznacznie lepszych osiągów, udało się również zredukować spalanie oraz emisję dwutlenku węgla.

Nieco zmian poczyniono również, by zwiększyć jeszcze bardziej komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Duży nacisk położony został na wyciszenie kabiny. Pojawiły się m.in. nowe warstwy izolacyjne oraz system Active Noise Cancellation (ANC), wyciszający dźwięki dochodzące z drogi za pomocą systemu audio. Wśród i tak już długiego wyposażenia pojawiły się dodatkowo podgrzewane tylne siedzenia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Legend Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Legend

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~dżozef 2009-01-07

w swojej fantazji zastanawiam się nad legend lub 535 d. pozdrowił i szerokości koledzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.