mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > KCD-II Mesa - SUV Kii

KCD-II Mesa - SUV Kii

Pokazany podczas ciągle trwających targów NAIAS w Detroit nowy model koreańskiego producenta prezentuje egzotyczne i agresywne podejście do stylistyki terenówki. Tym samym realizuje wizję z wcześniej prezentowanych szkiców.

KCD-II Mesa - SUV Kii

Nie tak dawno pokazywaliśmy je Państwu, opisując jednocześnie, jakie cechy może mieć drogowa wersja, gdy aut trafi do produkcji. Teraz zamieszczamy świeże zdjęcia concept-cara i ponownie podajemy informacje na jego temat.

Wiadomo, iż model ten zbudowany został na ramie i będzie mierzył 4,88 m długości, 1,97 m szerokości i 1,91 m wysokości. Rozstaw osi wynosić będzie 2,95 m. Pod względem rozmiarów auto będzie plasować się pomiędzy Fordem Explorer a Expedition. KCD-II Mesa przeznaczony będzie dla siedmiu osób, w trzech rzędach siedzeń. Najciekawszym rozwiązaniem w studyjnym aucie będzie dwuczęściowy, panoramiczny dach, którego każda z części rozciąga się nad wszystkimi rzędami siedzeń.

Jak to z każdym prototypowym modelem, nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Wg Yong-Hwang Kima, wiceprezesa koreańskiego koncernu, model ten jest koncepcją firmy, jak mogą wyglądać tego typu auta w przyszłości. Pewne elementy stylistyczne wykorzystane w tym modelu mają pojawiać się w przyszłości w innych nowościach marki.

Model KCD-II Mesa został stworzony w kalifornijskim centrum projektowym firmy w Irvine. Jest już drugim koncepcyjnym modelem stworzonym przez wspólny zespół projektantów marek Hyundai i Kia.

Podobnie jak Jeep i Hummer, terenowe auta marki Kia mają swoje podstawy w autach wojskowych. Wynika to z tego, iż koncern ten zaopatrza południowokoreańską armię w pojazdy. Wykorzystanie nabytego doświadczenia przez firmę było więc naturalnym
krokiem.

 Targi NAIAS Detroit
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic