mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > KCD-II Mesa - SUV Kii

KCD-II Mesa - SUV Kii

Pokazany podczas ciągle trwających targów NAIAS w Detroit nowy model koreańskiego producenta prezentuje egzotyczne i agresywne podejście do stylistyki terenówki. Tym samym realizuje wizję z wcześniej prezentowanych szkiców.

KCD-II Mesa - SUV Kii

Nie tak dawno pokazywaliśmy je Państwu, opisując jednocześnie, jakie cechy może mieć drogowa wersja, gdy aut trafi do produkcji. Teraz zamieszczamy świeże zdjęcia concept-cara i ponownie podajemy informacje na jego temat.

Wiadomo, iż model ten zbudowany został na ramie i będzie mierzył 4,88 m długości, 1,97 m szerokości i 1,91 m wysokości. Rozstaw osi wynosić będzie 2,95 m. Pod względem rozmiarów auto będzie plasować się pomiędzy Fordem Explorer a Expedition. KCD-II Mesa przeznaczony będzie dla siedmiu osób, w trzech rzędach siedzeń. Najciekawszym rozwiązaniem w studyjnym aucie będzie dwuczęściowy, panoramiczny dach, którego każda z części rozciąga się nad wszystkimi rzędami siedzeń.

Jak to z każdym prototypowym modelem, nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Wg Yong-Hwang Kima, wiceprezesa koreańskiego koncernu, model ten jest koncepcją firmy, jak mogą wyglądać tego typu auta w przyszłości. Pewne elementy stylistyczne wykorzystane w tym modelu mają pojawiać się w przyszłości w innych nowościach marki.

Model KCD-II Mesa został stworzony w kalifornijskim centrum projektowym firmy w Irvine. Jest już drugim koncepcyjnym modelem stworzonym przez wspólny zespół projektantów marek Hyundai i Kia.

Podobnie jak Jeep i Hummer, terenowe auta marki Kia mają swoje podstawy w autach wojskowych. Wynika to z tego, iż koncern ten zaopatrza południowokoreańską armię w pojazdy. Wykorzystanie nabytego doświadczenia przez firmę było więc naturalnym
krokiem.

 Targi NAIAS Detroit
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.