mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > KCD-II Mesa - SUV Kii

KCD-II Mesa - SUV Kii

Pokazany podczas ciągle trwających targów NAIAS w Detroit nowy model koreańskiego producenta prezentuje egzotyczne i agresywne podejście do stylistyki terenówki. Tym samym realizuje wizję z wcześniej prezentowanych szkiców.

KCD-II Mesa - SUV Kii

Nie tak dawno pokazywaliśmy je Państwu, opisując jednocześnie, jakie cechy może mieć drogowa wersja, gdy aut trafi do produkcji. Teraz zamieszczamy świeże zdjęcia concept-cara i ponownie podajemy informacje na jego temat.

Wiadomo, iż model ten zbudowany został na ramie i będzie mierzył 4,88 m długości, 1,97 m szerokości i 1,91 m wysokości. Rozstaw osi wynosić będzie 2,95 m. Pod względem rozmiarów auto będzie plasować się pomiędzy Fordem Explorer a Expedition. KCD-II Mesa przeznaczony będzie dla siedmiu osób, w trzech rzędach siedzeń. Najciekawszym rozwiązaniem w studyjnym aucie będzie dwuczęściowy, panoramiczny dach, którego każda z części rozciąga się nad wszystkimi rzędami siedzeń.

Jak to z każdym prototypowym modelem, nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Wg Yong-Hwang Kima, wiceprezesa koreańskiego koncernu, model ten jest koncepcją firmy, jak mogą wyglądać tego typu auta w przyszłości. Pewne elementy stylistyczne wykorzystane w tym modelu mają pojawiać się w przyszłości w innych nowościach marki.

Model KCD-II Mesa został stworzony w kalifornijskim centrum projektowym firmy w Irvine. Jest już drugim koncepcyjnym modelem stworzonym przez wspólny zespół projektantów marek Hyundai i Kia.

Podobnie jak Jeep i Hummer, terenowe auta marki Kia mają swoje podstawy w autach wojskowych. Wynika to z tego, iż koncern ten zaopatrza południowokoreańską armię w pojazdy. Wykorzystanie nabytego doświadczenia przez firmę było więc naturalnym
krokiem.

 Targi NAIAS Detroit
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.