mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kia Rio po zmianach

Kia Rio po zmianach

Zapowiadany facelifting cee'da to nie jedyne zmiany, jakie w najbliższym czasie zajdą w gamie Kii. Również mniejsze Rio zostanie poddane kuracji upiększającej.

Kia Rio po zmianach
Auto z segmentu B, które na rynku koreańskim sprzedawane jest jako Pride, a w Europie jako Rio, zadebiutowało na rynku w 2005 roku, zdobywając m.in. dość prestiżowy na europejskim rynku tytuł Autobest 2006. Obecność na wielu rynkach zapewniło Kii Rio niezłe łączne wyniki sprzedaży, dzięki czemu Rio należy obecnie do pięciu najlepiej sprzedających się modeli tej koreańskiej marki.

Cztery lata obecności na rynku to jednak najwyższy czas, kiedy niezbędne są jakieś zmiany, by przynajmniej utrzymać zainteresowanie modelem na podobnym poziomie. Najbardziej widoczne modyfikacje dotyczą przedniej części auta - zmienione zostały zderzak, atrapa chłodnicy, znacznie powiększony został wlot powietrza, a na lusterkach bocznych pojawiły się kierunkowskazy.

Bez rewolucji obędzie się również pod maską odświeżonej Kii Rio. Dostępne będą m.in. 1,6-litrowa jednostka benzynowa oraz 1,5-litrowy diesel. W obu przypadkach udało się zmniejszych spalanie - średnio do 5,9 l/100 km w wersji benzynowej oraz do 4,5 l/100 km w wersji wysokoprężnej.

Jeszcze latem odświeżona wersja modelu pojawi się w sprzedaży w Korei, na przełomie roku zawita na rynek amerykański, zaś w Europie pojawi się najprawdopodobniej w okolicach wiosny przyszłego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Rio
Kia Rio
Cena podstawowa już od: 47 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Rio Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Rio

Podobne wiadomości:

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~piot 2009-10-12

Czy te zmiany obejmą też hatchbacka, czy też może po wejściu vengi rio zostanie tylko w wersji sedan?

~lilka 2009-08-30

Nawet obecna RIO jest ładnym o spokojnej linii sedanem oraz hatchbackiem. Wystarczająco wyposażonym do codziennej jazdy. Disel jest super. Turbodzuira minimalna w porównaniu ze "sławnymi" markami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.