mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kia odsłania trzecią generację Sorento

Kia odsłania trzecią generację Sorento

Jutro na swoim stoisku Kia będzie prezentować najnowszą trzecią generację Sorento. Producent zmienił delikatnie stylistykę auta tak, by model Sorento zyskał na prestiżu. Na polskim rynku auto zadebiutuje z dwoma zmodernizowanymi silnikami Diesla.

Kia odsłania trzecią generację Sorento
Każdy producent głośno mówi o inspiracji, którą czerpał przy tworzeniu modelu. W przypadku nowego Sorento projektanci swoją inspirację określili jako "Streetwolf" (Miejski Wilk). Gabarytowo Sorento bliżej do żubra niż do wilka, ale może nie dostrzegamy czegoś, co widzą ludzie z Kii.

Sorento posiada teraz nowe, zachodzące na boki reflektory oraz wydatniejsze światła przeciwmgielne. Dodatkowo przód auta został wzbogacony o nowy projekt "tygrysiego nosa" pokazany pierwotnie w koncepcyjnej Kii Cross GT. Niżej poprowadzona linia dachu oraz podwyższona linia okien powiększają optycznie bryłę auta. Samochód jest o 95 mm dłuższy(4780 mm), szerszy o 5 mm (1890 mm) oraz niższy o 15 mm (1685 mm).

Nad projektem wnętrza pracowali designerzy z europejskiego ośrodka Kii(nadwozie zaprojektowano w Namyang w Korei). W kabinie mamy znaleźć materiały lepszej jakości oraz większy udział miękkich materiałów i skóry. Szkoda, że wnętrze dostaniemy tylko w wariancie jednobarwnym, czarnym lub dwutonowym czarno-szarym. Więcej miejsca w kabinie to skutek m.in. powiększonego rozstawu osi o 80 mm - 2780 mm. Teraz w Sorento mamy 605 litrów pojemności bagażowej (515 l poprzednio).W ofercie silnikowej znajdziemy dwa turbodiesle o pojemności 2.0 l i 2.2 l. Ten pierwszy dostarczy 185 KM, zaś ten drugi 200 KM. Obie jednostki zostały zmodernizowane podobnie jak i podwozie auta. Tylna rama pomocnicza otrzymała powiększone tuleje, amortyzatory zostały ustawione pionowo tuż za linią osi tylnej, co ma ograniczyć przechyły nadwozia podczas szybszej jazdy.

W konstrukcji auta zastosowano większą ilość stali o zwiększonej wytrzymałości na rozciąganie, teraz jest jej 52.7%( w poprzedniku 24.4 %) Słupki A i B wzmocniono stalą nadwytrzymałą tłoczoną na gorąco. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy opcjonalnie lub seryjnie takie systemy jak m.in. ASCC (‘inteligentny’ aktywny tempomat), LDWS (monitorowania zmiany pasa ruchu), BSD (monitorowania martwego pola w lusterkach).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Sorento
Kia Sorento
Cena podstawowa już od: 147 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia ujawnia nowe Sorento

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa Kia Sorento zrywa z designem poprzednika. Teraz chce być bardziej nowoczesna i bardziej "premium".

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.