mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kiedy VW cabrio?

Kiedy VW cabrio?

Renault Megane Coupe-Cabriolet i Peugeot 307 CC to jak do tej pory dwaj jedyni reprezentanci dwu-twarzowych aut w klasie kompaktów. Jednak już niedługo, na bazie Conceptu C niemiecka firma ma wprowadzić swojego gracza.

Kiedy VW cabrio?

Tak jak w Renault i Peugeocie zastosowano w nim twardy dach - u VW złożenie go ma trwać 25 sekund. Jednak odmiennie niż u francuskich braci, niemiecki wyrób ma rywalizować z autami z bardziej luksusowych segmentów.

Pod mają ma się znaleźć między innymi silniki benzynowe o mocach od 115 KM (1.6 FSI), przez 150 KM (2.0 FSI) aż do 200 KM (2.0 GTI) i 250-konną widlastą jednostkę VR6 z Golfa R32. Dla nastawionych na mniej sportu, a więcej oszczędniejszej użyteczności na codzień, przeznaczony będzie 2-litrowy, 140-konny diesel, TDI oczywiście.

Jak wiadomo, w Renault najmocniejszy jest 165-konna jednostka turbo, a w 307-ce CC 177-konna 2-litrówka. Tak więc VW weźmie raczej na cel auta takie jak nowe BMW 3 Cabrio, zapowiadane Volvo C70, czy już obecne na rynku Audi A4 Cabrio.

Jak mu z nimi pójdzie? Przekonamy się o tym już w przyszłym roku, kiedy trafi do sprzedaży po oficjalnej premierze wersji produkcyjnej na tegorocznych, wrześniowych targach IAA  we Frankfurcie.


Więcej o VW Cabrio:

Kabriolet VW w przyszłym roku

Concept C do produkcji

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.