mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejna hybryda Hondy

Kolejna hybryda Hondy

Miejska Honda Jazz będzie kolejnym modelem w palecie japońskiego producenta, za którego napęd odpowiedzialny będzie układ hybrydowy. Premiera już za nieco ponad miesiąc na wystawie w Paryżu.

Kolejna hybryda Hondy
Honda w modelu Jazz Hybrid wykorzysta ten sam układ hybrydowy (IMA), jaki działa już w modelach Insight oraz CR-Z. Jazz będzie więc pierwszym modelem z segmentu B z równoległym napędem hybrydowym. Do tej pory Honda sprzedała już w ciągu 10 lat ponad 500 tys. aut hybrydowych, a wprowadzenie nowego modelu z tego typu napędem powinno jeszcze znacznie zwiększyć te wyniki.

Tak jak w pozostałych hybrydowych modelach Hondy, pod maską Jazza pracować będzie 1,3-litrowy silnik benzynowy, połączony z bezstopniową przekładnią CVT oraz zlokalizowaną pomiędzy nimi jednostką elektryczną. W określonych warunkach, przy niewielkich prędkościach będzie możliwa jazda wyłącznie przy użyciu napędu elektrycznego.

Stylistycznie Jazz Hybrid będzie się odróżniał od pozostałych wersji małej Hondy kilkoma szczegółami. Reflektory otrzymają niebieskie obwódki, tylne lampy przezroczyste klosze, nowe będą wloty powietrza, zmieniony zostanie zderzak, pojawi się też chromowana listwa na klapie bagażnika. Hybrydowy Jazz będzie dostępny w kolorach znanych z innych wersji tego modelu, a dodatkowo także w dedykowanym mu nowym kolorze metalizowanym Fresh Lime Green.

Wewnątrz deska rozdzielcza będzie jednokolorowa i ciemniejsza, która dzięki temu ma lepiej kontrastować z niebieskimi podświetleniami zegarów czy układu audio. Wersja hybrydowa będzie też pierwszą w Europie odmianą Hondy Jazz dostępną ze skórzaną tapicerką.


Honda Jazz Hybrid zostanie wprowadzona do sprzedaży na wybranych rynkach europejskich na początku 2011 roku. Wówczas też dopiero poznamy kompletne dane dotyczące jego parametrów technicznych, wyposażenia oraz cen.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Jazz
Honda Jazz
Cena podstawowa już od: 62 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.