mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejna hybryda Toyoty

Kolejna hybryda Toyoty

Na wystawie w Detroit Toyota prezentuje kolejny swój prototyp modelu z napędem hybrydowym. Auto o skrócie FT-CH jest mniejsze od Priusa i ma być skierowane do młodszej grupy nabywców.

Kolejna hybryda Toyoty

Toyota FT-CH (CH od compact hybrid) jest zapowiedzią całkowicie nowego modelu w segmencie kompaktów, a więc będzie skierowany do tych osób, dla których Prius jest nieco za duży. Naturalną koleją rzeczy nowy model będzie najlepiej czuł się w ruchu miejskim.

Toyota FT-CH jest wyraźnie krótsza, bo aż o 56 cm od Priusa, a przy tym tylko o 2 cm węższa. Mimo mniejszych rozmiarów zewnętrznych w środku ma być wystarczająco przestronnie i komfortowo. Mniejsze rozmiary, to mniejsza masa, a co za tym idzie kompaktowa hybryda będzie mogła się poszczycić mniejszym spalaniem niż najlepiej obecnie sprzedający się model hybrydowy, czyli Prius. I co również ma niebagatelne znaczenie, ma być znacznie tańsza niż wchodząca do sprzedaży trzecia już generacja Priusa.

Toyota nie zdradziła jednak żadnych szczegółów technicznych na temat modelu FT-CH, czyniąc go bardziej zapowiedzią całej gamy nowych modeli hybrydowych, elektrycznych oraz napędzanych ogniwami paliwowymi, jakie w najbliższych latach poszerzą gamę modelową Toyoty. Już za kilka lat Toyota planuje sprzedawać rocznie milion aut o napędzie hybrydowym, z czego większość na rynku północnoamerykańskim. Aby ta sztuka się udała, w ciągu najbliższych pięciu lat wprowadzonych do sprzedaży zostanie osiem nowych modeli o napędzie hybrydowym.

 

>>> Film z nową hybrydą Toyoty FT-CH Concept <<<

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota napęd hybrydowy hybryda NAIAS targi w Detroit

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~Hybrydy nic nie dają 2010-01-13

Oszczędność na paliwie to tylko 10-15%, przy gorszych osiągach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.