mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejna hybryda Toyoty

Kolejna hybryda Toyoty

Na wystawie w Detroit Toyota prezentuje kolejny swój prototyp modelu z napędem hybrydowym. Auto o skrócie FT-CH jest mniejsze od Priusa i ma być skierowane do młodszej grupy nabywców.

Kolejna hybryda Toyoty

Toyota FT-CH (CH od compact hybrid) jest zapowiedzią całkowicie nowego modelu w segmencie kompaktów, a więc będzie skierowany do tych osób, dla których Prius jest nieco za duży. Naturalną koleją rzeczy nowy model będzie najlepiej czuł się w ruchu miejskim.

Toyota FT-CH jest wyraźnie krótsza, bo aż o 56 cm od Priusa, a przy tym tylko o 2 cm węższa. Mimo mniejszych rozmiarów zewnętrznych w środku ma być wystarczająco przestronnie i komfortowo. Mniejsze rozmiary, to mniejsza masa, a co za tym idzie kompaktowa hybryda będzie mogła się poszczycić mniejszym spalaniem niż najlepiej obecnie sprzedający się model hybrydowy, czyli Prius. I co również ma niebagatelne znaczenie, ma być znacznie tańsza niż wchodząca do sprzedaży trzecia już generacja Priusa.

Toyota nie zdradziła jednak żadnych szczegółów technicznych na temat modelu FT-CH, czyniąc go bardziej zapowiedzią całej gamy nowych modeli hybrydowych, elektrycznych oraz napędzanych ogniwami paliwowymi, jakie w najbliższych latach poszerzą gamę modelową Toyoty. Już za kilka lat Toyota planuje sprzedawać rocznie milion aut o napędzie hybrydowym, z czego większość na rynku północnoamerykańskim. Aby ta sztuka się udała, w ciągu najbliższych pięciu lat wprowadzonych do sprzedaży zostanie osiem nowych modeli o napędzie hybrydowym.

 

>>> Film z nową hybrydą Toyoty FT-CH Concept <<<

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota napęd hybrydowy hybryda NAIAS targi w Detroit

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Każdy model Ferrari dostępny w wersji...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Hybrydy nic nie dają 2010-01-13

Oszczędność na paliwie to tylko 10-15%, przy gorszych osiągach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?