mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejna wersja elektrycznego Audi

Kolejna wersja elektrycznego Audi

Po premierze na zeszłorocznej wystawie we Frankfurcie na targach NAIAS w Detroit Audi pokazało kolejne wcielenie swojego elektrycznego auta. Prototyp ten pokazuje, iż niemiecki producent na poważnie wziął się za segment pojazdów elektrycznych.

Kolejna wersja elektrycznego Audi

Koncepcyjne Audi, choć nie jest identycze jak to pokazane we Frankfurcie, wykorzystuje większość tych samych rozwiązań. Dla odróżnienia nadano mu nieco inną nazwę - Detroit-Showcar Audi e-tron.

Kompaktowe i sportowe zarazem Audi z napędem elektrycznym jest dwumiejscowym autem o długości 3,93 metra, szerokości 1,78 metra i wysokości tylko 1,22 metra. Odpowiednie osiągi Detroit-Showcar Audi e-tron zapewniają mały ciężar wynoszący tylko 1.350 kg oraz silniki o wysokim momencie obrotowym znajdujące się na osi tylnej. Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 150 kW (204 KM) i momencie obrotowym 2.650 Nm przyspieszają to coupe o aluminiowej karoserii zbudowanej w technologii Audi Space Frame do 100 km/h w 5,9 sekundy. Na sprint z 60 do 120 km/h Audi e-tron potrzebuje 5,1 sekundy.

Detroit-Showcar Audi e-tron może rozdzielać moment obrotowy swoich silników między koła w zależności od potrzeb. Tak zwany torque vectoring odpowiada za precyzję i doskonałą trakcję. Także dzięki niewielkiemu ciężarowi, krótkiemu rozstawowi osi oraz doskonałemu względem dynamiki rozdziałowi ciężaru Audi e-tron zachowuje się podczas jazdy jak gokart – jest zwrotny, dynamiczny i neutralny w obszarze granicznym.

Litowo – jonowe akumulatory, umieszczone dla optymalnego ułożenia punktu ciężkości za kabiną a przed osią tylną, dysponują rzeczywistą użytkową pojemnością energetyczną 45 kilowatogodzin. Dzięki temu samochód może przejechać do 250 kilometrów. Wśród wielu rewolucyjnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na pompę ciepła służącą do efektywnego ogrzewania wnętrza. Napęd, elektronika mocy i bateria są sterowane innowacyjnym układem regulacji temperatury. Układ ten ma decydujący wpływ na osiągnięcie dużego zasięgu bez rezygnacji z komfortu wewnątrz.

 

 


Podobne wiadomości:

Audi Sport GmbH - nowa-stara marka z Neckarsulum

Audi Sport GmbH - nowa-stara marka z...

Samochody luksusowe 2016-12-02

Audi mocno powiększa gamę RS

Audi mocno powiększa gamę RS

Aktualności 2016-11-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport