mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejna wersja elektrycznego Audi

Kolejna wersja elektrycznego Audi

Po premierze na zeszłorocznej wystawie we Frankfurcie na targach NAIAS w Detroit Audi pokazało kolejne wcielenie swojego elektrycznego auta. Prototyp ten pokazuje, iż niemiecki producent na poważnie wziął się za segment pojazdów elektrycznych.

Kolejna wersja elektrycznego Audi

Koncepcyjne Audi, choć nie jest identycze jak to pokazane we Frankfurcie, wykorzystuje większość tych samych rozwiązań. Dla odróżnienia nadano mu nieco inną nazwę - Detroit-Showcar Audi e-tron.

Kompaktowe i sportowe zarazem Audi z napędem elektrycznym jest dwumiejscowym autem o długości 3,93 metra, szerokości 1,78 metra i wysokości tylko 1,22 metra. Odpowiednie osiągi Detroit-Showcar Audi e-tron zapewniają mały ciężar wynoszący tylko 1.350 kg oraz silniki o wysokim momencie obrotowym znajdujące się na osi tylnej. Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 150 kW (204 KM) i momencie obrotowym 2.650 Nm przyspieszają to coupe o aluminiowej karoserii zbudowanej w technologii Audi Space Frame do 100 km/h w 5,9 sekundy. Na sprint z 60 do 120 km/h Audi e-tron potrzebuje 5,1 sekundy.

Detroit-Showcar Audi e-tron może rozdzielać moment obrotowy swoich silników między koła w zależności od potrzeb. Tak zwany torque vectoring odpowiada za precyzję i doskonałą trakcję. Także dzięki niewielkiemu ciężarowi, krótkiemu rozstawowi osi oraz doskonałemu względem dynamiki rozdziałowi ciężaru Audi e-tron zachowuje się podczas jazdy jak gokart – jest zwrotny, dynamiczny i neutralny w obszarze granicznym.

Litowo – jonowe akumulatory, umieszczone dla optymalnego ułożenia punktu ciężkości za kabiną a przed osią tylną, dysponują rzeczywistą użytkową pojemnością energetyczną 45 kilowatogodzin. Dzięki temu samochód może przejechać do 250 kilometrów. Wśród wielu rewolucyjnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na pompę ciepła służącą do efektywnego ogrzewania wnętrza. Napęd, elektronika mocy i bateria są sterowane innowacyjnym układem regulacji temperatury. Układ ten ma decydujący wpływ na osiągnięcie dużego zasięgu bez rezygnacji z komfortu wewnątrz.

 

 


Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic