mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejna zapowiedź SUVa Volkswagena

Kolejna zapowiedź SUVa Volkswagena

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Detroit producent samochodów z Wolfsburga pokazał dużego, studyjnego SUVa o nazwie CrossBlue. W Szanghaju Niemcy przedstawili ewolucje tego studyjnego modelu w postaci CrossBlue Coupe.

Kolejna zapowiedź SUVa Volkswagena
CrossBlue Coupe posiada 4889 mm długości, 2015 mm szerokości oraz 1679 mm wysokości. Tym samym auto jest o 95 mm krótsze,  75 mm węższe, ale i o 53 mm niższe od Touarega. CrossBlue Coupe posiada również większy rozstaw osi 2980 (Touareg 2893). Cała sylwetka została podkreślona 22-calowymi felgami.

W porównaniu do modelu studyjnego pokazanego w Detroit CrossBlue Coupe posiada niżej poprowadzoną linię dachu w tylnej części. Auto różni się również przednim zderzakiem oraz węższym grillem i światłami, które zostały tak zaprojektowane by nadać autu bardziej sportowego wyglądu. Tył CrossBlue Coupe to również węższe reflektory inny kształt końcówek wydechu oraz dodanie osłony na wzór tej spotykanej w autach terenowych.Pod karoserią znajdziemy turbodoładowany silnik V6. Benzynowa jednostka wraz z dwoma elektrycznymi motorami dostarcza 415 KM mocy. Jeden z silników elektrycznych (40 kW) został umieszczony z przodu, drugi (85 kW) z tyłu. Samochód w cyklu mieszany ma spalać 3.0 litry benzyny na 100 przejechanych kilometrów. Jego zasięg z pełnym, 80 litrowym zbiornikiem paliwa ma wynieść 1190 km. Auto zostało zbudowane na nowej platformie MQB.

Na dzień dzisiejszy Volkswagen nie sprecyzował planów co do produkcji dużego SUVa. Szansa jest jednak, że takie auto w najbliższych latach pojawi się w sprzedaży z przeznaczeniem głównie na rynek chiński i amerykański.

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Aktualności 2017-08-16

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech