mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejne koncepcyjne Jeepy

Kolejne koncepcyjne Jeepy

Patriot i Compass Rallye to dwie nowe propozycje marki słynącej z terenowych samochodów. Oba, w różnym stopniu starają się łączyć możliwości auta 4x4 ze sportowymi cechami.

Kolejne koncepcyjne Jeepy

DaimlerChrysler jest jedną z marek, która najczęściej raczy fanów motoryzacji studiami możliwego rozwoju swoich samochodów. Popularne "concept cars" zdobią wystawy i karmią fanów marek transkontynentalnego giganta. Wspomnijmy tylko ostatnie: Dodge Caliber i Nitro; Jeepy Hurricane i Gladiator, czy też Chryslery Firepower i super-concept ME Four-Twelve. Także europejski odłam, Mercedes-Benz, może pochwalić się modelem Bionic, czy zapierającym dech Maybachem Exelero.


Zobacz galerię modeli Jeep Patriot i Compass - IAA Frankfurt 2005


Wydaje się jednak, że w przypadku północnoamerykańskiej części koncernu znacznie rzadziej twory z komputerów stylistów i inżynierów trafiają na drogi. Nie inaczej może być z dwoma nowymi autami pokazowymi: Jeepem Patriot i Jeepem Compass Rallye. Oba auta zadebiutują we Frankfurcie na targach IAA 12 września. Oba również mają docelowo trafić na rynek, choć ich los nie jest jeszcze przesądzony.

Pierwszy, Jeep Patriot, to klasycznie wyglądający produkt marki. Przypomina nieco ostatnio wprowadzonego na rynek Jeepa Commandera, jest jednak mniejszy i z tej racji mógłby być następcą Cherokee - tę rolę pełni jednak nowy Cherokee/Liberty. Wspólnie z Compass Rallye miałby zwabić do Jeepów nowych, młodszych klientów. Zwłaszcza ten drugi, który przypomina sportowe kombi, ma na to zadatki. Jeep chce również aby oba były mniej paliwo żerne i zawierały wiele modnych gadżetów elektronicznych.


TU zobacz galerię Jeep Concept Cars

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross