mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejny ekscytujący koncept Mazdy

Kolejny ekscytujący koncept Mazdy

Wystawa samochodowa w Genewie będzie miejscem światowej premiery koncepcyjnego modelu o nazwie Hazumi, który będzie stanowił zapowiedź przyszłego modelu Mazdy w segmencie małych aut.

Kolejny ekscytujący koncept Mazdy
Takeri, Minagi, Shinari - to tylko trzy przykłady koncepcyjnych modeli Mazdy, które w ostatnich latach pojawiły się na najważniejszych światowych wystawach i które podbiły serca zwiedzających. Co więcej, wiele elementów, jakie się pojawiły w tych prototypach, później zostało przeszczepionych do produkcyjnych modeli. Z równie dobrym skutkiem, bo współczesne modele japońskiej marki pod względem stylistycznym nie muszą się niczego wstydzić. A wręcz same zawstydzają konkurencję.

Podczas nadchodzących targów w Genewie światową premierę będzie mieć kolejny koncepcyjny pojazd Mazdy, który będzie zwiastunem małego samochodu w gamie Mazdy. Można więc śmiało przyjąć, że w Genewie zobaczymy zapowiedź nowej Mazdy 2, której obecna generacja jeździ już od 2007 roku.

Nazwa Hazumi oznacza w języku samurajów "sus" albo "skok", co może sugerować, iż koncept będzie się odznaczał dynamiczną i energiczną sylwetką. Auto powstało zgodnie z najnowszymi zasadami projektowymi Mazdy, a więc, czego nie widać jeszcze w pełni po pierwszym opublikowanym zdjęciu, można się spodziewać, iż zobaczymy kształty znane już z większych modeli Mazdy.

W Genewie Mazda zaprezentuje również swój nowy silnik wysokoprężny Skyactiv-D o pojemności 1,5 l. Jak sama określa nową jednostkę napędową, będzie ona innowacyjnym i czystym silnikiem Diesla o małej pojemności skokowej. Więcej szczegółów na temat obu nowości Mazdy poznamy już 4 marca podczas pierwszego dnia prasowego targów genewskich.

Podczas wystawy Mazda będzie również obchodzić 25. rocznicę rozpoczęcia produkcji kultowego już niemalże dziś roadstera MX-5. Dla uczczenia tego wydarzenia posłuży jeden z eksponatów na stoisku Mazdy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda Concept targi Genewa koncepty

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.