mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejny ekscytujący koncept Mazdy

Kolejny ekscytujący koncept Mazdy

Wystawa samochodowa w Genewie będzie miejscem światowej premiery koncepcyjnego modelu o nazwie Hazumi, który będzie stanowił zapowiedź przyszłego modelu Mazdy w segmencie małych aut.

Kolejny ekscytujący koncept Mazdy
Takeri, Minagi, Shinari - to tylko trzy przykłady koncepcyjnych modeli Mazdy, które w ostatnich latach pojawiły się na najważniejszych światowych wystawach i które podbiły serca zwiedzających. Co więcej, wiele elementów, jakie się pojawiły w tych prototypach, później zostało przeszczepionych do produkcyjnych modeli. Z równie dobrym skutkiem, bo współczesne modele japońskiej marki pod względem stylistycznym nie muszą się niczego wstydzić. A wręcz same zawstydzają konkurencję.

Podczas nadchodzących targów w Genewie światową premierę będzie mieć kolejny koncepcyjny pojazd Mazdy, który będzie zwiastunem małego samochodu w gamie Mazdy. Można więc śmiało przyjąć, że w Genewie zobaczymy zapowiedź nowej Mazdy 2, której obecna generacja jeździ już od 2007 roku.

Nazwa Hazumi oznacza w języku samurajów "sus" albo "skok", co może sugerować, iż koncept będzie się odznaczał dynamiczną i energiczną sylwetką. Auto powstało zgodnie z najnowszymi zasadami projektowymi Mazdy, a więc, czego nie widać jeszcze w pełni po pierwszym opublikowanym zdjęciu, można się spodziewać, iż zobaczymy kształty znane już z większych modeli Mazdy.

W Genewie Mazda zaprezentuje również swój nowy silnik wysokoprężny Skyactiv-D o pojemności 1,5 l. Jak sama określa nową jednostkę napędową, będzie ona innowacyjnym i czystym silnikiem Diesla o małej pojemności skokowej. Więcej szczegółów na temat obu nowości Mazdy poznamy już 4 marca podczas pierwszego dnia prasowego targów genewskich.

Podczas wystawy Mazda będzie również obchodzić 25. rocznicę rozpoczęcia produkcji kultowego już niemalże dziś roadstera MX-5. Dla uczczenia tego wydarzenia posłuży jeden z eksponatów na stoisku Mazdy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda Concept targi Genewa koncepty

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.