mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejny koncept Mazdy

Kolejny koncept Mazdy

Mazda Ryuga będzie kolejnym koncepcyjnym modelem, jaki w ciągu krótkiego okresu zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Jego premiera odbędzie się w styczniu na targach w Detroit.

Kolejny koncept Mazdy

Po prototypie Nagare, zaprezentowanym przed kilkoma tygodniami na wystawie w Los Angeles, to już drugi model z tej samej serii. Choć japońskie nazwy może i tego nie zdradzają, to jednak ich nazewnictwo jest również zbliżone. Nagare można przetłumaczyć z japońskiego jako płynięcie lub ruch, zaś Ryuga znaczy ni mniej, ni więcej tylko "łaskawy ruch".
 
To co różni oba auta, to miejsce, gdzie powstały te projekty. Nagare jest efektem prac studia projektowego Mazdy w Kalifornii, zaś Ryuga japońskiego centrum projektowego. Z pewnością prototypy te nie trafią w takiej postaci do produkcji, ale być może pewne elementy stylistyczne zostaną wykorzystane przy tworzeniu nowych modeli Mazdy. Ryuga na przykład być może posłuży jako baza do nowego coupe Mazdy, większego od modelu RX-8.
 
Natomiast już w marcu w Genewie pojawi się trzeci koncept z tej serii, stworzonej pod przewodnictwem Laurensa van den Ackera, nowego szefa designu w japońskiej firmie. Choć nie są to potwierdzone informacje, to najprawdopodobniej będzie to zapowiedź następcy małej Mazdy 2.
 
W Detroit premierę mieć będzie także model Tribute HEV (Hybrid Electric Vehicle). Będzie to pierwsza nowoczesna hybryda japońskiego koncernu, która w sprzedaży pojawi się już w przyszłym roku, przy czym nie zatraci ona właściwości, jakie są wymagane od aut typu SUV. Łączna moc silnika benzynowego oraz elektrycznego wynosić będzie 155 KM.

Czytaj więcej o targach NAIAS 2007 w Detroit
 
Zobacz więcej o samochodach marki Mazda
 
Czytaj także:

Studium koncepcyjne... konceptu (2006-11-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda Ryuga

Podobne wiadomości:

NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.