Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kolejny samochód z napędem elektrycznym

Kolejny samochód z napędem elektrycznym

Venturi zaprezentowało w Paryżu nowy samochód elektryczny. Tym razem jest to buggy o nazwie America, która faktycznie nawiązuje do Kontynentu Północnoamerykańskiego.

Kolejny samochód z napędem elektrycznym

Marka w 2004 roku pokazała światu model Fetish, który tak naprawdę rozpoczął erę pełnowartościowych samochodów elektrycznych. Dziennikarze i przyszli użytkownicy zdali sobię sprawę z tego, że auto z takim napędem może faktycznie mieć podobne osiągi do konwencjonalnych pojazdów. Teraz, na francuskich targach, producent wprowadza nowy model z 2004 roku oraz zupełnie nowy, wspomniany wcześniej.

America ma ten sam motor co Fetish - 300 konna jednostka o momencie obrotowym rzędu 380 niutonometrów, zasilana litowo-jonowymi ogniwami, które mają wytrzymać minimalnie 1800 cykli ładowania i rozładowywania. Podwozie i zawieszenie zostało specjalnie zaprojektowane z myślą o wysokim nadwoziu, dwuosobowym, odkrytym, pozbawionym drzwi, wykonanym w całości z włókna węglowego. Jednostka napędowa zapewnia zasięg 300 kilometrów na jednym ładowaniu, gdzie pierwsza setka z nich będzie kosztowała kierowcę około 10 złotych.

 

Prędkość maksymalna to 180 kilometrów na godzinę. Troszkę mało jak na samochód sportowy, lecz dużo jak na auto z w pełni zelektryfikowanym napędem, które waży 1350 kilogramów.

 

 


Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Aktualności 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj