mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kompakt i SUV Hyundaia w Genewie

Kompakt i SUV Hyundaia w Genewie

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Hyundai zaprezentuje nowy model z segmentu C oraz koncepcyjnego crossovera. Przedstawi także nowe nazewnictwo w gamie modelowej.

Kompakt i SUV Hyundaia w Genewie

Najważniejszy dla południowokoreańskiego koncernu będzie oczywiście model z klasy średniej niższej zakodowany pod nazwą FD. Powstał on na bazie konceptu Arnejs, który światło dzienne ujrzał podczas ubiegłorocznej wystawy w Paryżu. I jeszcze do niedawna wydawało się, że Koreańczycy utrzymają tę nazwę także i dla modelu produkcyjnego. Jednak zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, nowy model będzie jednocześnie pierwszym, w którym zastosowane zostanie nowe nazewnictwo samochodów marki Hyundai.

Nowy model został zaprojektowany specjalnie z myślą o europejskim kliencie i będzie wytwarzany w europejskiej fabryce Hyundaia. Auto to ma łączyć dynamikę z eleganckim nadwoziem, jednocześnie ma być bogato wyposażone w zakresie komfortu oraz bezpieczeństwa. Dopóki jednak nie zostanie uruchomiona fabryka w Czechach, pierwsze egzemplarze, które na rynek europejski trafią latem, w Polsce zaś wczesną jesienią, będą pochodzić z Korei. Bliższe szczegóły na temat tego modelu zostały owiane tajemnicą, poznamy jest zapewne tuż przed lub dopiero po prezentacji auta na wystawie w Genewie.

Drugą premierą Hyundaia w Genewie będzie crossover - SUV (HED-4), w którym zademonstrowane zostaną m.in. zaawansowane prace badawcze Hyundaia nad rozwojem bezpieczeństwa pieszych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło na stworzenie przyjaznego środowisku SUV-a, który w pierwszych komputerowo animowanych testach w zakresie ochrony pieszych uzyskał bardzo dobre wyniki.

Podczas konferencji prasowej Hyundaia Genewie, która odbędzie się 6 marca, poznamy także nową, alfa-numeryczną nomenklaturę modelową.

Czytaj także:
Kompaktowy Hyundai (2006-09-07)

Zobacz więcej o samochodach marki Hyundai

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~joasia 2007-02-19

jestes pusty czleku

~poznaniak 32 2007-02-17

a jeździłeś koreańczykiem???

~d 2007-02-16

No cóż ty tylko Hyundai. Marka zacofana o 15-20 lat za Europą, USA i Japonią

~Mirek 2007-02-16

Wygląda ładnie, ale to tylko Hyundai. Ja bym nigdy nie kupił koreańskietgo samochodu... Już nawet Skody są lepsze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic