mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kompakt i SUV Hyundaia w Genewie

Kompakt i SUV Hyundaia w Genewie

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Hyundai zaprezentuje nowy model z segmentu C oraz koncepcyjnego crossovera. Przedstawi także nowe nazewnictwo w gamie modelowej.

Kompakt i SUV Hyundaia w Genewie

Najważniejszy dla południowokoreańskiego koncernu będzie oczywiście model z klasy średniej niższej zakodowany pod nazwą FD. Powstał on na bazie konceptu Arnejs, który światło dzienne ujrzał podczas ubiegłorocznej wystawy w Paryżu. I jeszcze do niedawna wydawało się, że Koreańczycy utrzymają tę nazwę także i dla modelu produkcyjnego. Jednak zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, nowy model będzie jednocześnie pierwszym, w którym zastosowane zostanie nowe nazewnictwo samochodów marki Hyundai.

Nowy model został zaprojektowany specjalnie z myślą o europejskim kliencie i będzie wytwarzany w europejskiej fabryce Hyundaia. Auto to ma łączyć dynamikę z eleganckim nadwoziem, jednocześnie ma być bogato wyposażone w zakresie komfortu oraz bezpieczeństwa. Dopóki jednak nie zostanie uruchomiona fabryka w Czechach, pierwsze egzemplarze, które na rynek europejski trafią latem, w Polsce zaś wczesną jesienią, będą pochodzić z Korei. Bliższe szczegóły na temat tego modelu zostały owiane tajemnicą, poznamy jest zapewne tuż przed lub dopiero po prezentacji auta na wystawie w Genewie.

Drugą premierą Hyundaia w Genewie będzie crossover - SUV (HED-4), w którym zademonstrowane zostaną m.in. zaawansowane prace badawcze Hyundaia nad rozwojem bezpieczeństwa pieszych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło na stworzenie przyjaznego środowisku SUV-a, który w pierwszych komputerowo animowanych testach w zakresie ochrony pieszych uzyskał bardzo dobre wyniki.

Podczas konferencji prasowej Hyundaia Genewie, która odbędzie się 6 marca, poznamy także nową, alfa-numeryczną nomenklaturę modelową.

Czytaj także:
Kompaktowy Hyundai (2006-09-07)

Zobacz więcej o samochodach marki Hyundai

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

~joasia 2007-02-19

jestes pusty czleku

~poznaniak 32 2007-02-17

a jeździłeś koreańczykiem???

~d 2007-02-16

No cóż ty tylko Hyundai. Marka zacofana o 15-20 lat za Europą, USA i Japonią

~Mirek 2007-02-16

Wygląda ładnie, ale to tylko Hyundai. Ja bym nigdy nie kupił koreańskietgo samochodu... Już nawet Skody są lepsze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wygrywa w Rajdzie Portugalii
Skoda wygrywa w Rajdzie Portugalii
Można mówić o zmiennym szczęściu załogi Skoda Motorsport podczas Rajdu Portugalii. DDuet norweskich zawodników jadących Fabią R5 przewodził stawce aż do ostatniego odcinka specjalnego. Na kilka kilometrów przed metą załoga zahaczyła o kamień i zaczęły sie problemy.