mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny Hyundai Portico

Koncepcyjny Hyundai Portico

Na wystawie samochodowej w Chicago Hyundai zaprezentował studyjny model Portico, który może być zapowiedzią nowego segmentu rynkowego.

Koncepcyjny Hyundai Portico

Portico nie jest sedanem ani SUV-em, choć z pewnością można o nim powiedzieć, iż jest autem rodzinnym. Dosyć duże rozmiary: długość 5m, szerokość 2m i rozstaw osi 3,07m są wystarczające do przewozu sześciu osób w dwóch rzędach siedzeń. W porównaniu z trzyrzędowymi modelami w Portico jest więcej miejsca na nogi podróżujących, a także do dyspozycji jest większa przestrzeń bagażowa. Komfort zapewnić mają także tylne drzwi otwierające się do tyłu, co wraz z brakiem słupka środkowego ułatwia znacznie wsiadanie i wysiadanie. Jeśli w danej chwili autem jedzie mniejsza liczba osób, bez problemu można złożyć wolne siedzenia. Wrażenie może także robić szklany dach, który w zależności od natężenia światła słonecznego może się przyciemniać.

Koncepcyjny Hyundai Portico powstał w centrum projektowym koncernu Design Center w Południowej Korei. O ile auto trafi do seryjnej produkcji, głównym rynkiem zbytu będą Stany Zjednoczone.

Portico napędzane jest nowoczesnym silnikiem Hyundaia Lambda. Ta sześciocylindrowa, 24-zaworowa jednostka DOHC współpracuje z sześciobiegową automatyczną przekładnią Shiftronic, która wkrótce będzie oferowana w produkcyjnych modelach koreańskiej marki. Portico został także tak zaprojektowany, by bez problemu można było w nim zainstalować napęd hybrydowy. Wówczas auto będzie posiadać dwa dodatkowe silniki elektryczne - pierwszy na przedniej osi o mocy 136 KM, drugi na tylnej o mocy 83 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.