mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny SUV Nissana na targach w Paryżu

Koncepcyjny SUV Nissana na targach w Paryżu

Już 27 września startują targi motoryzacyjne w stolicy Francji, Paryżu. Na tej imprezie zobaczymy wiele ciekawych premier aut produkcyjnych oraz modeli koncepcyjnych. Na stoisku Nissana zobaczymy koncepcyjnego SUVa TeRRA.

Koncepcyjny SUV Nissana na targach w Paryżu
Nissan połączył sportowa linię SUVa z napędem elektrycznym. W tym koncepcyjnym modelu japoński producent zastosował innowacyjny napęd elektryczny na cztery koła, który realizowany jest za pomocą ogniw paliwowych. Tym modelem Nissan chce podczas targów w Paryżu zademonstrować światu swoje osiągi w dziedzinie ogniw paliwowych.

"Postawiliśmy sobie zadanie połączenia atutów Nissana w segmencie SUV-ów oraz zeroemisyjnej mobilności, zaś ogniwa paliwowe mają poszerzyć nasze możliwości w tym ostatnim aspekcie. Ze względu na rozmiary i określoną wytrzymałość raczej nie jest to samochód na pustynne bezdroża, ale jako miejski SUV sprawdzi się znakomicie. Unikatowe rozmieszczenie foteli po przekątnej zapewnia atrakcyjne wrażenia z jazdy dzięki doskonałe widoczności, która daje poczucie panowania nad pojazdem i otoczeniem w każdych warunkach"
, powiedział Francois Bancon, dyrektor generalny ds. strategii i planowania produktów w firmie Nissan.

Z zewnątrz koncepcyjny TeRRA prezentuje stylistykę adekwatną do wciąż futurystycznego napędu korzystającego z ogniw paliwowych. W środku znajdziemy wnętrze wykończone jasnym drewnem i lakierowanym akrylem. Kabina została otoczona metalową ramą co ma dostarczać poczucie bezpieczeństwa. Projektanci stylistykę wnętrza oparli na kontraście drewna z metalem. Wskaźniki zostały opracowane na zasadzie tabletu, przenośnego urządzenia, które kierowca wsiadając umieszcza w konsoli centralnej. Po skończonej podróży tablet kierowca zabiera ze sobą wysiadając z auta. Tablet pokazuje zarówno wskaźniki m.in. prędkości jak i wyświetla multimedia znajdujące się na pokładzie TeRRA.

Nissan TeRRA to wyłącznie koncepcyjny samochód, który pokazuje, że Nissan nie zostanie z tyłu, gdy ogniwa paliwowe i paliwo wodorowe będą dostępne powszechnie.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Taigun Concept – mniejszy niż...

auto motor i sport 0000-00-00

Na targach samochodowych w Sao Paulo Volkswagen potwierdził plany wprowadzenia modelu mniejszego niż Tiguan.

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.