mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny SUV Nissana na targach w Paryżu

Koncepcyjny SUV Nissana na targach w Paryżu

Już 27 września startują targi motoryzacyjne w stolicy Francji, Paryżu. Na tej imprezie zobaczymy wiele ciekawych premier aut produkcyjnych oraz modeli koncepcyjnych. Na stoisku Nissana zobaczymy koncepcyjnego SUVa TeRRA.

Koncepcyjny SUV Nissana na targach w Paryżu
Nissan połączył sportowa linię SUVa z napędem elektrycznym. W tym koncepcyjnym modelu japoński producent zastosował innowacyjny napęd elektryczny na cztery koła, który realizowany jest za pomocą ogniw paliwowych. Tym modelem Nissan chce podczas targów w Paryżu zademonstrować światu swoje osiągi w dziedzinie ogniw paliwowych.

"Postawiliśmy sobie zadanie połączenia atutów Nissana w segmencie SUV-ów oraz zeroemisyjnej mobilności, zaś ogniwa paliwowe mają poszerzyć nasze możliwości w tym ostatnim aspekcie. Ze względu na rozmiary i określoną wytrzymałość raczej nie jest to samochód na pustynne bezdroża, ale jako miejski SUV sprawdzi się znakomicie. Unikatowe rozmieszczenie foteli po przekątnej zapewnia atrakcyjne wrażenia z jazdy dzięki doskonałe widoczności, która daje poczucie panowania nad pojazdem i otoczeniem w każdych warunkach"
, powiedział Francois Bancon, dyrektor generalny ds. strategii i planowania produktów w firmie Nissan.

Z zewnątrz koncepcyjny TeRRA prezentuje stylistykę adekwatną do wciąż futurystycznego napędu korzystającego z ogniw paliwowych. W środku znajdziemy wnętrze wykończone jasnym drewnem i lakierowanym akrylem. Kabina została otoczona metalową ramą co ma dostarczać poczucie bezpieczeństwa. Projektanci stylistykę wnętrza oparli na kontraście drewna z metalem. Wskaźniki zostały opracowane na zasadzie tabletu, przenośnego urządzenia, które kierowca wsiadając umieszcza w konsoli centralnej. Po skończonej podróży tablet kierowca zabiera ze sobą wysiadając z auta. Tablet pokazuje zarówno wskaźniki m.in. prędkości jak i wyświetla multimedia znajdujące się na pokładzie TeRRA.

Nissan TeRRA to wyłącznie koncepcyjny samochód, który pokazuje, że Nissan nie zostanie z tyłu, gdy ogniwa paliwowe i paliwo wodorowe będą dostępne powszechnie.

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.