mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny SUV RD-X

Koncepcyjny SUV RD-X

Na targach motoryzacyjnych w Detroit Honda zaprezentowała luksusowy SUV RD-X, który ma szansę trafić do sprzedaży już w 2006 pod marką Acura, a nieco później także jako Honda.

Koncepcyjny SUV RD-X

RD-X ze względu na swoje rozmiary, 4,61 m długości, wchodzi do segmentu kompaktowych SUV-ów. Wg projektantów ma stanowić połączenie sportowych osiągów aut średniej klasy z funkcjonalnością i właściwościami jezdnymi typowymi dla aut typu SUV. Po raz pierwszy prototypowy RD-X pojawił się w Detroit przed dwoma laty, obecna wersja jednak jest już bardziej zbliżona do tego, co w przyszłym roku może pojawić się na drogach.

Bardzo dobre właściwości jezdne autu zapewnić ma system napędu na cztery koła SH-AWD (Super Handling), który oferowany jest już w luksusowym modelu Acura RL. Dzięki temu systemowi moc rozkładana jest nie tylko pomiędzy osiami, ale także pomiędzy lewe i prawe koło, co daje bardzo dobrą trakcję na każdego typu nawierzchniach oraz w każdych warunkach pogodowych, a także podczas pokonywania zakrętów.

Uzupełnieniem systemu SH-AWD jest niezależne zawieszenie przednich i tylnych kół, duże tarcze hamulcowe Brembo oraz 19-calowe koła z oponami o rozmiarze 255/50.

Wnętrze auta jest bardzo nowoczesne i luksusowo wykończone. Całkowicie nowy wygląd mają deska rozdzielcza oraz centralna konsola, na której znajduje się sporych rozmiarów wyświetlacz połączony z najnowszej generacji systemem nawigacji satelitarnej AcuraLink. Wewnątrz panują skórzane i drewniane elementy wykończenia, które nadają autu ekskluzywnego wyglądu.

Ciekawym rozwiązaniem w prototypowym RD-X jest brak zewnętrznych lusterek. Zostały one zastąpione dwoma małymi kamerami, które monitorują cały czas przestrzeń wokół tyłu samochodu i pokazują obraz na ekranie.

Targi NAIAS Detroit 2005

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!