mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny SUV ciężarowy Forda

Koncepcyjny SUV ciężarowy Forda

Ford zaprezentował pierwsze szczegóły wraz z rysunkami koncepcyjnego modelu, który ma być następną generacją oferowanego na amerykańskim rynku od 2001 roku Explorera Sport Trac.

Koncepcyjny SUV ciężarowy Forda

Nowy pojazd ma oferować jeszcze więcej tych elementów, które zapewniły mu spory sukces na amerykańskim rynku. A więc, przede wszystkim będzie większy. 12,5 cm dłuższy, 5 cm szerszy, a także będzie miał 5 cm niższe zawieszenie niż obecnie dostępny model. Zwiększone wymiary to oczywiście więcej miejsca wewnątrz kabiny, a co za tym idzie zwiększony komfort w czasie jazdy. Aż o 30% większa będzie również przestrzeń bagażowa.

Efektowny wygląd olbrzymiego auta amerykańskiego zapewnić mają duże, 21-calowe koła oraz niższe niezależne zawieszenie z przodu i z tyłu.

wśród nowości technologicznych należy wymienić mocniejszy 4,6-litrowy silnik V8, który zaprojektowany został z myślą o niskim zużyciu paliwa. Ford wprowadził także w tym modelu system Roll Stability Control zapewniajacy maksimum kontroli w czasie jazdy po twardej nawierzchni oraz w terenie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic