Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny SUV ciężarowy Forda

Koncepcyjny SUV ciężarowy Forda

Ford zaprezentował pierwsze szczegóły wraz z rysunkami koncepcyjnego modelu, który ma być następną generacją oferowanego na amerykańskim rynku od 2001 roku Explorera Sport Trac.

Koncepcyjny SUV ciężarowy Forda

Nowy pojazd ma oferować jeszcze więcej tych elementów, które zapewniły mu spory sukces na amerykańskim rynku. A więc, przede wszystkim będzie większy. 12,5 cm dłuższy, 5 cm szerszy, a także będzie miał 5 cm niższe zawieszenie niż obecnie dostępny model. Zwiększone wymiary to oczywiście więcej miejsca wewnątrz kabiny, a co za tym idzie zwiększony komfort w czasie jazdy. Aż o 30% większa będzie również przestrzeń bagażowa.

Efektowny wygląd olbrzymiego auta amerykańskiego zapewnić mają duże, 21-calowe koła oraz niższe niezależne zawieszenie z przodu i z tyłu.

wśród nowości technologicznych należy wymienić mocniejszy 4,6-litrowy silnik V8, który zaprojektowany został z myślą o niskim zużyciu paliwa. Ford wprowadził także w tym modelu system Roll Stability Control zapewniajacy maksimum kontroli w czasie jazdy po twardej nawierzchni oraz w terenie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Obecnie jest to jedynie zalecenie, ale już niebawem może stać się obowiązkiem. Ministerstwo Infrastruktury chce, żeby kierowcy na zwężeniach drogi jechali na suwak. Nowe przepisy mogą wejść w życie już za dwa lata.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj