mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncept Renault jak nowe Kangoo [+ VIDEO]

Koncept Renault jak nowe Kangoo [+ VIDEO]

Na Frankfurt Motor Show Renault zaprezentuje koncept Frendzy, który wydaje się być autem, mogącym być zwiastunem następcy Kangoo.

Koncept Renault jak nowe Kangoo [+ VIDEO]
Renault ostatnimi czasy rozkręciło się z prezentacjami samochodów koncepcyjnych: tylnonapędowe coupe DeZir, crossover Captur i minivan R-Space. Frendzy jest czwartym autem, które ilustruje zupełnie nowe podejście do kwestii designu francuskiej marki. To nowoczesna interpretacja lekkiego samochodu, dostępnego także w wersji dostawczej, podobnie jak Kangoo.

Najciekawszym elementem stylistyki nadwozia jest jego asymetryczność. Od strony pasażera do dyspozycji mamy jedne konwencjonalne drzwi oraz przesuwane, na których umieszczono 37 calowy ekran, na którym wyświetlane mogą być np. reklamy. Od strony kierowcy mamy standardowe drzwi z przodu, tylne zaś otwierają się do tyłu, m.in. jak w nowej Merivie, między drzwiami nie uświadczymy za to słupka B.

Z tyłu znajduje się przedzielona klapa bagażnika, który może mieć pojemność nawet 2.250, gdy na kanapie nie ma żadnych pasażerów.


Wewnątrz Renault wkomponowało drewno i metal w futurystycznie wyciętą deskę rozdzielczą, która mieni się różnymi kolorami, zależnymi od przeznaczenia auta. Świetnym patentem jest materiałowy elastyczny dach w tylnej części nadwozia, który dostosowuje swój kształt do przedmiotów w przestrzeni ładunkowej, jeśli takowe wystawałyby poza linię dachu. Autorzy tego prototypu założyli, że Frendzy w ciągu tygodnia będzie wykorzystywany do pracy, zaś w weekendy posłuży jako typowe auto rodzinne. Stąd w kabinie wiele rozwiązań, które mają ułatwić spełnianie obu tych funkcji, m.in. ekrany dla dzieci do oglądania video czy też gier.

Koncept mierzy 4.091 mm długości, 1.872 szerokości i 1.743 wysokości. Elektryczny motor rozwija moc 60 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 226 niutonometrów, co pozwala temu autu na rozpędzenie się do maksymalnie 130 km/h. Jak na razie to wszystkie dane techniczne, jakie Renault podało do publicznej wiadomości.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault targi IAA Kangoo koncepty Frankfurt

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.