mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncept sportowego Nissana

Koncept sportowego Nissana

Nissan pokazał swój pomysł na sportowe auto z elektrycznym napędem. Na razie są zdjęcia, jednak fizycznie samochód pokaże się w Genewie.

Koncept sportowego Nissana

Firma chciała przez ten model pokazać, że możliwe jest połączenie zerowej emisji spalin i radości z jazdy samochodem sportowym. Nissan zastosował w ESFLOW, bo o nim mowa, sprawdzoną już technologię z modelu LEAF.

Samochód ma dwa miejsca i napęd na tył - standardową sportową konfigurację. Każdy z dwóch silników elektrycznych napędza jedno koło tylnej osi. Do setki dojedzie się w czasie poniżej 5 sekund, a zasięg wynosi nieco ponad 240 kilometrów. Nie mamy za to żadnych informacji, dotyczących prędkości maksymalnej.

Nadwozie auta utrzymane jest w typowych dla samochodów sportowych proporcjach - długa maska, krótkie zwisy i dwuosobowa kabina, czyli kluczowe elementy, brane pod uwagę podczas projektowania sportowych samochodów. Przednia szyba zlewa się ze słupkami i tworzy jedność z bocznymi szybami. Kształt nadwozia jest raczej umiarkowanie futurystyczny - nie jest to auto przypominające Batmobile, ale też nie jest czymś, co bez problemu moglibyśmy zobaczyć na drogach.

Jak wspomnieliśmy, dwa silniki elektryczne napędzają po jednym tylnym kole, dostarczając tyle momentu obrotowego, ile to akurat w danym momencie jest potrzebne, przez co samochód prowadzi się nadzwyczaj stabilnie.

We wnętrzu dominowało przesłanie redukcji wagi, jednak to nie przeszkodziło w osiągnięciu dużego komfortu podróżowania. Najcięższymi elementami we wnętrzu każdego samochodu są fotele, wyposażone w metalową ramę, grube obicie, często układ wentylacji i ogrzewania oraz elektryczne siłowniki. W ESFLOW wyeliminowano ten problem poprzez wkomponowanie foteli w tylną ścianę kabiny, co znacznie zredukowało ich masę. Oznacza to jednak, że są one nieprzesuwalne, jednak to nie problem, ponieważ kierownica oraz pedały są elektronicznie połączone, zatem ich pozycja może być elektrycznie dostosowana do każdego kierowcy. Same siedzenia wykończone są złotą skórą, a drzwi wyściełane niebieską oraz zamszem. Na desce rozdzielczej dominuje karbon oraz ekrany LCD.

Namacalne auto zostanie pokazane w przyszłym miesiącu na targach w Genewie.

 


Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.