mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koreańskie Coupe z tylnym napędem nadchodzi

Koreańskie Coupe z tylnym napędem nadchodzi

Hyundai Genesis Coupe to nowy koreański wzorzec w klasie 300-konnych sportowych coupe dostępnych za akceptowalną cenę. Najmocniejsza wersja tego modelu dysponuje mocą 306 KM.

Koreańskie Coupe z tylnym napędem nadchodzi
Po wcześniejszej premierze tylnonapędowego Genesisa zaliczanego do grupy sport sedan, Genesis Coupe jest teraz najbardziej dynamicznym i usportowionym samochodem, jaki kiedykolwiek pojawił się ze znaczkiem Hyundaia. Genesis Coupe korzysta z tak zwanej elastycznej architektury tylnonapędowej, zaprojektowanej dla modelu Genesis sport sedan.

„Uważamy, że podstawowa wersja samochodu Genesis Coupe 2.0 wyposażona w wyjątkowe połączenie tylnego napędu z czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem, będzie alternatywą dla dostępnych na rynku przednionapędowych samochodów sportowych z nadwoziem Coupe” - twierdzi John Krafcik, wiceprezes Hyundai Motor America, odpowiedzialny za nowe konstrukcje i planowanie strategiczne. „Genesis Coupe z silnikiem 3,8 przenosi na jeszcze wyższy poziom jazdy, co czyni z niego rywala dla takich samochodów jak Infiniti G37.”

Genesis Coupe nie przez przypadek nosi cechy znane z kilku wcześniejszych prac studialnych Hyundaia. Mocno poprowadzone linie, szczegóły nadwozia, a także krawędź szyb bocznych to elementy zaczerpnięte z koncepcyjnych samochodów Coupe HCD9 Talus oraz HCD8. We wnętrzu spośród wskaźników analogowych wyróżniają się duże tarcze prędkościomierza i obrotomierza, które umieszczono w sposób umożliwiający kierowcy natychmiastowy odczyt ich wskazań. Zegary otrzymały niebieskie podświetlenie, będące już tradycją w samochodach Hyundai. Genesis Coupe otrzymał także kubełkowe fotele, system audio firmy Infinity, a został też wyposażony w wygodny, elektroniczny kluczyk Smart Key. Silnik uruchamiany jest za pomocą przycisku.

A jakie to jednostki? Hyundai oferuje tutaj jednostkę V6 z rodziny Lambda o pojemności 3,8 z rozrządem DOHC. Ten motor będzie dostarczał około 306 KM i 357 Nm momentu obrotowego, a 310 KM przy zasilaniu benzyną wysokooktanową. Silnik ten pozwoli „wystrzelić” Genesisa Coupe ze startu zatrzymanego, do 60 mil/h (ok. 97 km/h) w czasie poniżej 6 sekund. Drugi z agregatów to dwulitrowy turbodoładowany silnik z intercoolerem, który został wyposażony w bezstopniową zmianę faz rozrządu (CVVT) zarówno dla zaworów ssących, jak i wydechowych. Jednostka ta dostarcza około 212 KM i 294 Nm momentu obrotowego, a przy zastosowaniu benzyny wysokooktanowej 223 KM. Podobnie jak w większym silniku, tutaj również blok i głowica wykonane są z lekkich stopów.

Obydwa silniki zaopatrzono w podwójne układy wydechowe o niskich oporach przepływu oraz przewidziano stosowanie mechanizmu różnicowego o podwyższonym tarciu, celem lepszego przeniesienia momentu napędowego z kół na powierzchnię drogi. Obydwa dostępne silniki współpracują z sześciobiegowymi ręcznymi skrzyniami biegów. Genesis Coupe 2.0 może być opcjonalnie wyposażony w pięciobiegową automatyczną przekładnię Shiftronic, natomiast wersja z silnikiem 3,8 V6 wymaga sześciobiegowej przekładni automatycznej firmy ZF, wyposażonej w system Shiftronic, która lepiej radzi sobie z powiększonym momentem obrotowym silnika.

Genesis Coupe będzie sprzedawany w trzech wersjach wyposażenia: GS, GT z silnikiem 3,8 V6 oraz SE, dostępny w dwóch wariantach silnikowych. Cen Genesis Coupe jeszcze nie znamy ale jak zapewnia Hyudnai mają być atrakcyjne. Póki co nie wiadomo także kiedy poza Stanami Zjednoczonymi auto zadebiutuje także w Europie.
Tematy w artykule: Genesis

Podobne wiadomości:

Hyundai Genesis Coupe - to już koniec

Hyundai Genesis Coupe - to już koniec

Aktualności 2016-08-04

Hyundai Genesis - nowe opcje

Hyundai Genesis - nowe opcje

Aktualności 2015-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.