mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kosmiczny Land Rover

Kosmiczny Land Rover

W Nowym Jorku miała miejsce niecodzienna premiera. Land Rover zaprezentował koncepcyjny model Discovery Vision, który towarzyszył premierze pierwszego na świecie komercyjnego statku kosmicznego - SpaceShipTwo.

Kosmiczny Land Rover
Prototypowy Land Rover Discovery Vision to, jak już sama nazwa wskazuje, wizja marki dotycząca przyszłości modelu Discovery. A że premiera odbyła się przy okazji prezentacji pierwszego na świecie komercyjnego statku kosmicznego, nie brak w tym koncepcie śmiałych i innowacyjnych rozwiązań.

W modelu Discovery Vision Concept zastosowano tzw. technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której możliwe jest wyświetlanie kierowcy półprzezroczystego widoku znajdującego się przed nim terenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przód samochodu staje się niemal niewidoczny z wnętrza kabiny. Funkcja sterowania z pomocą gestów umożliwia z kolei m.in. otwieranie drzwi, czy też włączanie kierunkowskazów bądź świateł za pomocą ruchu ręki, zaś specjalny laserowy projektor wyświetla na drodze odpowiednie symbole, oznaczenia i obrazy, ułatwiające wykonywanie trudnych manewrów.

Poza nowymi i niezwykle dynamicznymi rozwiązaniami stylistycznymi oraz całą gamą pionierskich na skalę światową technologii Land Rover Discovery Vision to cały czas doskonałe właściwości jazdy w terenia oraz szereg innych rozwiązań, jakich możemy się spodziewać od modelu z segmentu SUV-ów w niedalekiej przyszłości.

Połączenie prezentacji koncepcyjnego Land Rovera i statku kosmicznego SpaceShipTwo to efekt nawiązania współpracy pomiędzy brytyjską marką a pionierską, komercyjną linią kosmiczną Richarda Bransona - Virgin Galactic.


W ramach współpracy personel Virgin Galactic korzystać będzie z floty samochodów marki Land Rover w znajdującym się na kalifornijskiej pustyni Mojave centrum lotów testowych Virgin Galactic oraz w bazie operacyjnej firmy w stanie Nowy Meksyk - Spaceport America.

Pierwszym zadaniem Land Rovera w roli wyłącznego partnera Virgin Galactic było przewiezienie wyjątkowej, pełnowymiarowej repliki statku SpaceShipTwo o nazwie VSS Enterprise do Nowego Jorku, gdzie dołączyła ona na pokładzie lotniskowca USS Interpid do Concorde’a linii British Airways oraz do noszącego tę samą nazwę promu kosmicznego.


Premierę obydwu rewolucyjnych pojazdów, które zostały zaprezentowane na tle panoramy Manhattanu, uświetniło ponad 200 gości. Land Rover Discovery Vision Concept będzie teraz prezentowany podczas wystawy samochodowej w Nowym Jorku.  

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 153 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Siedem dni w Tybecie

auto motor i sport 0000-00-00

Od Kirgistanu przez Tybet i Himalaje do Nepalu i Indii – jazda najwyżej położonymi drogami świata to nie tylko wyzwanie dla samochodów, ale i płuc uczestników wyprawy. Zza szyb auta można zobaczyć Mount Everest, jeśli akurat nie przesłonią go chmury.

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando