mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kuracja RX-8

Kuracja RX-8

Mazda odświeżyła swój sportowy model RX-8. Dystrybucja nowego, czteroosobowego coupe rozpocznie się jesienią, po targach IAA.

Kuracja RX-8
Najważniejsza zmiana poza odmłodzonym nadwoziem to paleta silników. Mazda RX-8 dostępna będzie w sprzedaży już tylko z najmocniejszą jednostką 1.3 l. o mocy 231 KM. Silnik został sprzężony z nową generacją 6-stopniowej skrzyni manualnej, którą Mazda zaprojektowała dla trzeciej serii MX-5. Inżynierowie marki opracowali nowe elektromagnetyczne pompy oleju. Ma to na dobre rozwiązać problemy ze smarowaniem jednostki, na które skarżyli się klienci. Nowa jest miska olejowa i dodatkowy sensor przy rotacyjnym wale korbowym.

Mimo tych poprawek osiągi samochodu nie zmienią się. Przyspieszenie do setki trwać nadal będzie 6,4 s., a prędkość maksymalna wynosić będzie 234 km/h. Średnie spalanie Mazda oszacowała na 11,5 l.
Optycznie nowa Mazda RX-8 różni się od poprzednika nowymi zderzakami, światłami ksenonowymi, nowymi kierunkowskazami po bokach i wlotami powietrza w przedniej części nadwozia. Z tyłu zastosowano światła LED, inaczej jest skonstruowany spojler i dwie rury wydechowe. Wewnątrz znajdą się nowe, polakierowane aplikacje, czarne sportowe siedzenia i trójramienna kierownica.

Nowy model Mazdy będzie można doposażyć o dodatkowy pakiet wyposażenia "Sports-Line", które obejmuje system Bluetooth, sensory świateł i czujniki deszczu i audio firmy Bose. Cena wyjściowa nowej RX-8 szacowana jest na około 38 000 Euro.

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross