Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kuracja RX-8

Kuracja RX-8

Mazda odświeżyła swój sportowy model RX-8. Dystrybucja nowego, czteroosobowego coupe rozpocznie się jesienią, po targach IAA.

Kuracja RX-8
Najważniejsza zmiana poza odmłodzonym nadwoziem to paleta silników. Mazda RX-8 dostępna będzie w sprzedaży już tylko z najmocniejszą jednostką 1.3 l. o mocy 231 KM. Silnik został sprzężony z nową generacją 6-stopniowej skrzyni manualnej, którą Mazda zaprojektowała dla trzeciej serii MX-5. Inżynierowie marki opracowali nowe elektromagnetyczne pompy oleju. Ma to na dobre rozwiązać problemy ze smarowaniem jednostki, na które skarżyli się klienci. Nowa jest miska olejowa i dodatkowy sensor przy rotacyjnym wale korbowym.

Mimo tych poprawek osiągi samochodu nie zmienią się. Przyspieszenie do setki trwać nadal będzie 6,4 s., a prędkość maksymalna wynosić będzie 234 km/h. Średnie spalanie Mazda oszacowała na 11,5 l.
Optycznie nowa Mazda RX-8 różni się od poprzednika nowymi zderzakami, światłami ksenonowymi, nowymi kierunkowskazami po bokach i wlotami powietrza w przedniej części nadwozia. Z tyłu zastosowano światła LED, inaczej jest skonstruowany spojler i dwie rury wydechowe. Wewnątrz znajdą się nowe, polakierowane aplikacje, czarne sportowe siedzenia i trójramienna kierownica.

Nowy model Mazdy będzie można doposażyć o dodatkowy pakiet wyposażenia "Sports-Line", które obejmuje system Bluetooth, sensory świateł i czujniki deszczu i audio firmy Bose. Cena wyjściowa nowej RX-8 szacowana jest na około 38 000 Euro.

Podobne wiadomości:

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Aktualności 2016-10-06

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?