mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kuracja RX-8

Kuracja RX-8

Mazda odświeżyła swój sportowy model RX-8. Dystrybucja nowego, czteroosobowego coupe rozpocznie się jesienią, po targach IAA.

Kuracja RX-8
Najważniejsza zmiana poza odmłodzonym nadwoziem to paleta silników. Mazda RX-8 dostępna będzie w sprzedaży już tylko z najmocniejszą jednostką 1.3 l. o mocy 231 KM. Silnik został sprzężony z nową generacją 6-stopniowej skrzyni manualnej, którą Mazda zaprojektowała dla trzeciej serii MX-5. Inżynierowie marki opracowali nowe elektromagnetyczne pompy oleju. Ma to na dobre rozwiązać problemy ze smarowaniem jednostki, na które skarżyli się klienci. Nowa jest miska olejowa i dodatkowy sensor przy rotacyjnym wale korbowym.

Mimo tych poprawek osiągi samochodu nie zmienią się. Przyspieszenie do setki trwać nadal będzie 6,4 s., a prędkość maksymalna wynosić będzie 234 km/h. Średnie spalanie Mazda oszacowała na 11,5 l.
Optycznie nowa Mazda RX-8 różni się od poprzednika nowymi zderzakami, światłami ksenonowymi, nowymi kierunkowskazami po bokach i wlotami powietrza w przedniej części nadwozia. Z tyłu zastosowano światła LED, inaczej jest skonstruowany spojler i dwie rury wydechowe. Wewnątrz znajdą się nowe, polakierowane aplikacje, czarne sportowe siedzenia i trójramienna kierownica.

Nowy model Mazdy będzie można doposażyć o dodatkowy pakiet wyposażenia "Sports-Line", które obejmuje system Bluetooth, sensory świateł i czujniki deszczu i audio firmy Bose. Cena wyjściowa nowej RX-8 szacowana jest na około 38 000 Euro.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
Jeszcze w tym roku francuski koncern otworzy pierwsze, niezależne obiekty sprzedające samochody marki DS. W ciągu dwóch lat powstanie sieć składająca się z 8 autoryzowanych punktów w największych aglomeracjach na terenie Polski.