mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lamborghini SUV?

Lamborghini SUV?

Czy zwróciliście uwagę na liczbę aut terenowych lub pseudo-terenowych o jakich ostatnio się mówi? Coraz większa liczba producentów dąży do zaistnienia w lukratywnej niszy - nie inne plany ma Lamborghini...

Lamborghini SUV?

...a raczej niemieccy włodarze marki. Włoska marka z Sant'Agata Bolognese wyraźnie wraca do formy pod czujnym okiem potężnego Volkswagena i jego części sportowej, na czele z Audi. Stąd też pochodzić mogą podstawy do skonstruowania auta typu 4x4, czyli powrotu do przeszłości. Lamborghini wytwarzało już bowiem model LM002, w krótkiej serii z nikłym efektem finansowym.

Z racji uzależnienia od Audi samochód miałby dzielić podzespoły modelu Q7 zamiast bazować na VW Touareg/Porsche Cayenne. Odmiennie jednak od niemieckich kuzynów, włoskie Lamborghini - jak przystał na wściekłego byka, który widnieje w herbie - będzie napędzane mocniejszymi od niemieckiego kuzynostwa jednostkami. W grę wchodzi podwójnie doładowana jednostka V10. Czyżby rozpoczynała się wojna na moce off-roadów?

Co prawda Lamborghini SUV będzie bardziej 'Sport' niż 'Utility' - ocenia się, że mogłoby osiągać nawet 300 km/h - to należy oczekiwać pełnoprawnego napędu 4x4. Design? Z pewnością coś ekstremalnego, bezkompromisowego i w fantazyjnym, włoskim stylu - tak jak podnoszone drzwi łamane na wysokości szyby. Ale poczekamy, zobaczymy - być może jeszcze tylko rok.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.