mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lamborghini SUV?

Lamborghini SUV?

Czy zwróciliście uwagę na liczbę aut terenowych lub pseudo-terenowych o jakich ostatnio się mówi? Coraz większa liczba producentów dąży do zaistnienia w lukratywnej niszy - nie inne plany ma Lamborghini...

Lamborghini SUV?

...a raczej niemieccy włodarze marki. Włoska marka z Sant'Agata Bolognese wyraźnie wraca do formy pod czujnym okiem potężnego Volkswagena i jego części sportowej, na czele z Audi. Stąd też pochodzić mogą podstawy do skonstruowania auta typu 4x4, czyli powrotu do przeszłości. Lamborghini wytwarzało już bowiem model LM002, w krótkiej serii z nikłym efektem finansowym.

Z racji uzależnienia od Audi samochód miałby dzielić podzespoły modelu Q7 zamiast bazować na VW Touareg/Porsche Cayenne. Odmiennie jednak od niemieckich kuzynów, włoskie Lamborghini - jak przystał na wściekłego byka, który widnieje w herbie - będzie napędzane mocniejszymi od niemieckiego kuzynostwa jednostkami. W grę wchodzi podwójnie doładowana jednostka V10. Czyżby rozpoczynała się wojna na moce off-roadów?

Co prawda Lamborghini SUV będzie bardziej 'Sport' niż 'Utility' - ocenia się, że mogłoby osiągać nawet 300 km/h - to należy oczekiwać pełnoprawnego napędu 4x4. Design? Z pewnością coś ekstremalnego, bezkompromisowego i w fantazyjnym, włoskim stylu - tak jak podnoszone drzwi łamane na wysokości szyby. Ale poczekamy, zobaczymy - być może jeszcze tylko rok.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech