mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lancer Evo Wagon tylko w Japonii

Lancer Evo Wagon tylko w Japonii

Przedstawiciele Mitsubishi Motors Corporation zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży na terenie Japonii modelu Lancer Evolution Wagon.

Lancer Evo Wagon tylko w Japonii
Lancer Evolution Wagon jest pierwszym modelem kombi z serii Evolution i pochodną tego najnowszego, dziewiątego już wcielenia Lancera Evolution w wersji sedan (ta sama platforma), dostępnego na rynku od marca tego roku. Jego boczne płyty i panel dachowy wzięte zostały z modelu Lancer Wagon, a tył pojazdu wzmocniono tworząc w ten sposób karoserię lekką i sztywną.  Przedział ładunkowy o pojemności 530 litrów (przy 5 pasażerach i zwiniętej rolecie) jest nieznacznie mniejszy od tego w modelu Lancer Wagon. Dzielone 60/40 tylne siedzenie, roleta, 3-przedziałowa skrzynia pakunkowa, cztery zaczepy bezpieczeństwa i gniazdo elektryczne zapewniają łatwość w korzystaniu z przedziału bagażowego i zwiększają użyteczność.
 
Jednostkę napędową stanowi 2-litrowy silnik z turboładowaniem i chłodnicą powietrza doładowującego (intercoolerem) o mocy 280 KM i maksymalnym momencie obrotowym 392 Nm w wersji GT oraz 272 KM i 343 Nm w GT-A, współpracujący z układem elektronicznej regulacji przenoszenia napędu na wszystkie koła. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć dynamikę niespotykaną w tego typu pojazdach.
 
Lancer Evolution Wagon oferowany jest w dwóch wersjach: GT i GT-A. W tej pierwszej zastosowano przekładnię manualną, 6-stopniową, która pozwala na bardziej sportowy styl jazdy. W drugiej wersji 5-stopniowa przekładnia automatyczna ma zapewniać sportowy styl jazdy i jednocześnie wygodę. Lancer Evolution Wagon będzie wyprodukowany w limitowanej serii 2500 sztuk (łącznie w obu wersjach), a jego produkcja potrwa do końca bieżącego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech