mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lancia Delta Turbo LPG

Lancia Delta Turbo LPG

Włoski koncern szykuje bardzo ciekawą propozycję dla miłośników ekonomicznej i oszczędnej jazdy. Już wkrótce w sprzedaży pojawi się Lancia Delta Turbo LPG z silnikiem 1,4 Turbo Jet, który może być zasilany benzyną, jak i LPG.

Lancia Delta Turbo LPG
Nowa wersja Lancii Delta, jak ma to miejsce w typowych modelach zasilanych autogazem, zawsze uruchamiana będzie przy użyciu benzyny. Jednak już po ok. 40 sekundach nastąpi automatyczne przełączenie zasilania na gaz. W momencie gdy skończy się LPG niemal niezauważalnie nastąpi ponowne przełączenie na benzynę. Oczywiście kierowca za pomocą przełącznika na desce rozdzielczej będzie mógł w każdym momencie wybrać odpowiedni dla siebie sposób zasilania jednostki napędowej. Łącznie na obu paliwach Lancia Delta będzie mogła pokonać jednorazowo dystans ponad 1.400 kilometrów.

1,4-litrowa jednostka Turbo Jet dysponuje maksymalną mocą 120 koni mechanicznych dostępnych przy 5.000 obr/min oraz maksymalnym momentem osiąganym już od 1.750 obr/min. Silnik wyposażony jest w turbosprężarkę, a napęd na przednią oś przenoszony jest za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej. Lancia Delta Turbo LPG jest w stanie rozpędzić się do prędkości 195 km/h, zaś sprint do setki trwa 9,8 sekundy.

Jak podaje producent, średnie spalanie tej wersji Delty wynosi 6,8 l/100 km, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 134 g/km. Nie wiadomo natomiast jeszcze, jakie wartości spalania Delta uzyskuje podczas jazdy w trybie LPG.

Ekologiczna wersja Delty oferowana będzie w trzech wariantach wyposażenia - Argento, Oro, Platino, zaś ceny rozpoczynać się będą od 23.700 euro za podstawową wersję oraz od 26.900 za topową odmianę. Jednak w niektórych krajach europejskich, gdzie istnieją ulgi związane ze stosowaniem ekologicznego napędu, cena może być znacznie niższa, nawet poniżej 19 tys. euro.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lancia Delta Wszystko o Lancia
Tematy w artykule: Lancia LPG Lancia Delta

Podobne wiadomości:

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Aktualności 2015-10-07

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.