mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lancia Delta Turbo LPG

Lancia Delta Turbo LPG

Włoski koncern szykuje bardzo ciekawą propozycję dla miłośników ekonomicznej i oszczędnej jazdy. Już wkrótce w sprzedaży pojawi się Lancia Delta Turbo LPG z silnikiem 1,4 Turbo Jet, który może być zasilany benzyną, jak i LPG.

Lancia Delta Turbo LPG
Nowa wersja Lancii Delta, jak ma to miejsce w typowych modelach zasilanych autogazem, zawsze uruchamiana będzie przy użyciu benzyny. Jednak już po ok. 40 sekundach nastąpi automatyczne przełączenie zasilania na gaz. W momencie gdy skończy się LPG niemal niezauważalnie nastąpi ponowne przełączenie na benzynę. Oczywiście kierowca za pomocą przełącznika na desce rozdzielczej będzie mógł w każdym momencie wybrać odpowiedni dla siebie sposób zasilania jednostki napędowej. Łącznie na obu paliwach Lancia Delta będzie mogła pokonać jednorazowo dystans ponad 1.400 kilometrów.

1,4-litrowa jednostka Turbo Jet dysponuje maksymalną mocą 120 koni mechanicznych dostępnych przy 5.000 obr/min oraz maksymalnym momentem osiąganym już od 1.750 obr/min. Silnik wyposażony jest w turbosprężarkę, a napęd na przednią oś przenoszony jest za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej. Lancia Delta Turbo LPG jest w stanie rozpędzić się do prędkości 195 km/h, zaś sprint do setki trwa 9,8 sekundy.

Jak podaje producent, średnie spalanie tej wersji Delty wynosi 6,8 l/100 km, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 134 g/km. Nie wiadomo natomiast jeszcze, jakie wartości spalania Delta uzyskuje podczas jazdy w trybie LPG.

Ekologiczna wersja Delty oferowana będzie w trzech wariantach wyposażenia - Argento, Oro, Platino, zaś ceny rozpoczynać się będą od 23.700 euro za podstawową wersję oraz od 26.900 za topową odmianę. Jednak w niektórych krajach europejskich, gdzie istnieją ulgi związane ze stosowaniem ekologicznego napędu, cena może być znacznie niższa, nawet poniżej 19 tys. euro.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lancia Delta Wszystko o Lancia
Tematy w artykule: Lancia LPG Lancia Delta

Podobne wiadomości:

Wywiad z Klausem Draegerem - cel - auto na...

auto motor i sport 0000-00-00

Eko-przyszłość w motoryzacji. Czy epoka koni mechanicznych się kończy, jak będzie wyglądać samochód za dwadzieścia lat i czy przyszłość to czysta elektryka - specjalnie dla "auto motor i sport" na pytania odpowiada Klaus Draeger, członek zarządu BMW odpowiedzialny za badania i rozwój.

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Skoda z łatwym dostępem do LPG

Aktualności 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando