mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Land Rover Discovery

Land Rover Discovery

Nowe wcielenie

Land Rover Discovery

Na Motor Show w Nowym Jorku (27.03 – 7.04.2002) Land Rover zaprezentuje nowego Discovery.

Przyglądając się motoryzacyjnym nowościom, trudno spotkać dziś typowe auto terenowe, takie jak np. Mercedes Klasy G czy Jeep Wrangler, czyli kanciaste, o wyraźnych konturach. Tej tendencji uległa również tradycyjna marka wsród samochodów terenowych jaką jest Land Rover. W efekcie tego Discovery został optycznie odświeżony, stał się modniejszy, a jego krawędzie nieco się wygładziły. Reflektory przednie wyglądają teraz podobnie jak w Range Roverze, podobnie jak grill chłodnicy i łagodniejsze kontury przodu.. Nowy wygląd zyskały również światła tylne, w których zintegrowane są teraz kierunkowskazy, który poprzednio umieszczone były w zderzaku..

Od strony technicznej nowy Discovery przeszedł jedynie subtelne zmiany. Najważniejszą z nich jest nowy, w pełni aluminiowy silnik o pojemności 4.6l, który osiąga moc 217KM i przyśpiesza od 0km/h do 100km/h. Auto z tą jednostką napędową skierowane jest jednak na rynek amerykański. W Europie Discovery nadal ma być dostępny ze znaną już jednostką o pojemności 4.0l. Oprócz tego w aucie dostępna będzie również kontrola trakcji działająca na wszystkie 4 koła oraz samoregulujące zawieszenie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe
Właściciele samochodów osobowych i ciężarowych zapłacą w przyszłym roku jeszcze więcej za brak OC. Maksymalna kara za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia może wynieść nawet 6300 zł.