mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Latający SUV

Latający SUV

Na zbliżającym się 75-tym salonie w Genewie Nissan zaprezentuje najnowszy model studyjny - Zaroot. Wizja sportowego terenowca wydaje się być kolejną ewolucją poprzedniego auta koncepcyjnego - Qashqai. Jego rozwinięcie cechuje podobne podejście zarówno do stylistyki, jak i całej koncepcji auta.

Latający SUV

Przebywające prawie 9000 kilometrów auta są poddawane morderczym próbom, których wyniki są następnie analizowane, a ich rezultaty wpłyną prędzej lub później na rozwiązania w autach przeznaczonych do szerokiej sprzedaży.

Do doświadczeń rajdowych odwołuje się także Zaroot. Jego twardy wygląd jest jakby efektem ciosania maszyny z odłamka skalnego. Siła kamienia ma być również tym co charakteryzuje to auto w kwestii bezpieczeństwa. Jednocześnie zdecydowano się na zastosowanie nietypowych dla SUV-a, podnoszonych drzwi typu gullwing. Podobnie postąpił ostatnio Land Rover. Jednak w tym przypadku, model Range Rover Stormer miał drzwi odchylane do przodu jak w Lamborghini.

Natomiast w Nissanie Zaroot stanowią one niemal całą ścianę boczną auta. Rozpościerają się do słupka A aż do zakończenia przedziału pasażerskiego, do słupka B. Eliminują one tym samym środkowe wzmocnienie nadwozia. Tym samym tę funkcję przejęłyby progi auta i jego dach. Jak widać na zdjęciach, jest on ukształtowany podobnie jak w Qashqai. Specjalny profil zwiększa ilość miejsca nad głowami pasażerów.

Bardziej futurystyczny, techniczny wygląd konceptu jest połączeniem dotychczasowego kierunku Nissana i szukania nowych rozwiązań zwiększających użyteczność i rozpoznawalność marki.

Komentuj:

~kolekcjoner 2006-05-06

A jak ktoś będzie chciał ten samochód trzymać w garażu to jak będzie z niego wysiadać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.