mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lekki Caterham w produkcji

Lekki Caterham w produkcji

Brytyjski producent sportowych samochodów, Caterham zaczyna produkcję swojego bardzo lekkiego, sportowego samochodu, Superlight R400. Stworzono go na podstawie konstrukcji Seven, która waży zaledwie 525 kg.

Lekki Caterham w produkcji

Ta niewiarygodna waga pozwala na adekwatne osiągi. Samochód rozpędza się do prędkości 100 km/h w przeciągu 3,8 sekundy. Sercem maszyny jest dwulitrowa jednostka Cosworth połączona z użytym po raz pierwszy układem zawieszenia de Dion. Szacowana moc silnika to 210 koni mechanicznych przy 7.600 obr./min. Jest to efekt długotrwałych i kosztownych badań, które zakładały stworzenie bardzo wydajnej jednostki. Z niemalże telepatycznym sterowaniem, potężnym przekazywaniem mocy oraz stabilnym wchodzeniem w zakręty, nowy Caterham jest doskonałą propozycją dla wymagających i ambitnych kierowców.
 
Pojazd osadzono na zaprojektowanych specjalnie pod ten model oponach Avon CR500 z piętnastocalowymi felgami. Nadwozie wzbogacono elementami z włókna węglowego. Kierowca oraz pasażer podróżować będą w kubełkowych fotelach. Jest to pierwszy model tej firmy, który zawiera w sobie bardzo zaawansowaną konstrukcję układu zawieszenia. Dzięki niej osiągnięto 14 procentowy wzrost twardości przy skręcaniu. Pozwala to na ostre wchodzenie w zakręty przy zachowaniu stabilności i wydajności.
 
Popyt na ten tego rodzaju pojazdy musi być całkiem pokaźny, gdyż zamówienia na ten samochód były składane od kilku miesięcy, zanim ogłoszono jakiekolwiek detale techniczne, bądź też cennik. Auto będzie dostępne do nabycia w dwóch wersjach. Za 150 tysięcy złotych będzie można dostać samochód w komponentach, które nabywca będzie mógł samodzielnie złożyć. Druga propozycja dla wygodnych, czyli w pełni zmontowany samochód będzie kosztował prawie 170 tysięcy złotych.
 
Czytaj także:
 
Caterham zmienia silniki (2006-05-17)
 
AC wraca do życia (2006-05-12)
 


Podobne wiadomości:

Caterham zapowiada nowy model

Caterham zapowiada nowy model

Samochody luksusowe 2013-09-06

Pierwsze testy zimówek - sprawdź, które warto wybrać

Pierwsze testy zimówek - sprawdź, które warto...

Aktualności 2012-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.