mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus LF-Gh ujawniony

Lexus LF-Gh ujawniony

Wiemy już jak dokładnie będzie wyglądał nowy koncept Lexusa o nazwie LF-Gh.

Lexus LF-Gh ujawniony
Hybrydowe auto zostanie wystawione na "2011 New York International Auto Show", które zacznie się 22 kwietnia. Samochód to sedan segmentu premium, który ma ukazywać kierunek, w jakim podąży stylistyka aut Lexusa w przyszłości. Jednak wtajemniczeni także twierdzą, że ten koncept to niebezpośrednia zapowiedź następcy obecnego modelu GS. Można to wywnioskować po rozmiarach auta i klasie, w jakiej się ono plasuje.

LF-Gh przejął wiele stylistycznych smaczków od ultradrogiego i bardzo szybkiego LF-A - za przykład można podać przetłoczenia nadwozia, tylne lampy, reflektory oraz grill. Samochód kontynuuje i rozwija filozofię designu Lexusa o nazwie "L-Finesse", która zadebiutowała w 2001 roku i łączy w sobie ostre kreski z obłymi, delikatnymi kształtami.

- Klienci czekali na taki samochód od Lexusa - mówi Mark Templin, wiceszef Lexus Division. - Czekamy na ich opinie i recenzje, na podstawie których będziemy działać dalej.


Niestety firma nie ujawniła zdjęć wnętrza samochodu, jednak można domniemywać, że LF-A odegrał znaczącą rolę także i tak. Jesli chodzi natomiast o silniki, to jedyne co wiemy, to to, że pod maską tego konkretnego egzemplarza znajduje się jednostka hybrydowa.

 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus napęd hybrydowy koncepty targi Nowy Jork

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa
Niemiecki koncern Daimler AG rozpoczyna największą inwestycję na terenie Polski. W dolnośląskim Jaworze powstanie fabryka Mercedesa, w której będą powstawać czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Wartość inwestycji to ok. 500 mln euro.