mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus LF-Gh ujawniony

Lexus LF-Gh ujawniony

Wiemy już jak dokładnie będzie wyglądał nowy koncept Lexusa o nazwie LF-Gh.

Lexus LF-Gh ujawniony
Hybrydowe auto zostanie wystawione na "2011 New York International Auto Show", które zacznie się 22 kwietnia. Samochód to sedan segmentu premium, który ma ukazywać kierunek, w jakim podąży stylistyka aut Lexusa w przyszłości. Jednak wtajemniczeni także twierdzą, że ten koncept to niebezpośrednia zapowiedź następcy obecnego modelu GS. Można to wywnioskować po rozmiarach auta i klasie, w jakiej się ono plasuje.

LF-Gh przejął wiele stylistycznych smaczków od ultradrogiego i bardzo szybkiego LF-A - za przykład można podać przetłoczenia nadwozia, tylne lampy, reflektory oraz grill. Samochód kontynuuje i rozwija filozofię designu Lexusa o nazwie "L-Finesse", która zadebiutowała w 2001 roku i łączy w sobie ostre kreski z obłymi, delikatnymi kształtami.

- Klienci czekali na taki samochód od Lexusa - mówi Mark Templin, wiceszef Lexus Division. - Czekamy na ich opinie i recenzje, na podstawie których będziemy działać dalej.


Niestety firma nie ujawniła zdjęć wnętrza samochodu, jednak można domniemywać, że LF-A odegrał znaczącą rolę także i tak. Jesli chodzi natomiast o silniki, to jedyne co wiemy, to to, że pod maską tego konkretnego egzemplarza znajduje się jednostka hybrydowa.

 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus napęd hybrydowy koncepty targi Nowy Jork

Podobne wiadomości:

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.