mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus LF-LC: nowy kierunek marki

Lexus LF-LC: nowy kierunek marki

Lexus do Detroit przywiózł najnowszy koncepcyjny model o nazwie LF-LC. Samochód to sportowe coupe 2+2, które jest prezentacją nowego kierunku stylistycznego i zapowiedzią tego, jak będą wyglądać przyszłe modele Lexusa.

Lexus LF-LC: nowy kierunek marki
Auto zostało zaprojektowane przez firmę projektową Calty mającą swoją siedzibę w kalifornijskim Newport Beach. „Całe nasze studio zaangażowało się w nadanie realnych kształtów tak pojętej interpretacji oryginalności marki Lexus. Koncepcyjny LF-LC odzwierciedla naszą wizję sportowego coupe klasy premium”, powiedział o projekcie Kevin Hunter, prezes Calty.

To co na samym początku rzuca się w oczy to przedni grill w kształcie klepsydry oraz kształt przednich reflektorów, które idealnie współgrają z wlotami powietrza znajdującymi się w przednim zderzaku. W środku zaś kierowca spotka łukowatą konsolę środkową oraz głęboko wyprofilowane panel drzwi. Wnętrze zostało wykończone skórą, zamszem, drewnem oraz metalem.

Samochód został wyposażony w ekran dotykowy, który pozwala na sterowanie różnymi funkcjami bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Również za pomocą paneli dotykowych na drzwiach możemy sterować szybami oraz lusterkami bocznymi jak i konfiguracją siedzeń. Wskaźniki prezentowane są na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu gdzie możemy odczytać temp. silnika i poziom paliwa. Warstwa środkowa to obrotomierz, a ostatnia prędkościomierz.

Koncepcyjny model LF-LC posiada silnik umieszczony z przodu oraz napędzający tylne koła. Japoński producent wyposażył swój studyjny pojazd w napęd hybrydowy Advenced Lexus Hybrid Drive.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus Concept NAIAS targi w Detroit

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

~olek 2012-01-10

Lexus jest marką premium od niedawna, ale zaczyna zaskakiwać ciekawymi modelami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Geely kupuje markę Proton
Geely kupuje markę Proton
Samochody marki Proton nie są znane w Europie, czego nie można powiedzieć o rynku azjatyckim. Dlatego nie powinien dziwić ruch chińskiego koncernu Gelly, który wszedł w posiadanie marki o sporym potencjale.