mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus LS 600h

Lexus LS 600h

Podczas konferencji prasowej przeprowadzonej 12 kwietnia na terenie targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku został zaprezentowany Lexus LS 600h. Będzie on wyposażony w ośmiocylindrowy napęd hybrydowy.

Lexus LS 600h

Japoński producent samochodów dokonał dużego skoku jeśli chodzi o rozwój silników hybrydowych. Pojazd ten będzie pierwszym na świecie modelem, który posiada w pełni hybrydową jednostkę napędową wyposażoną w osiem cylindrów. Jego silnik zasilany benzyną będzie posiadał pojemność 5 litrów, a do pomocy będą dodatkowo gotowe dwa silniki elektryczne o wyoskiej mocy. To wszystko powinno dać mu moc rzędu 430 koni mechanicznych. Zastosowany w samochodzie system Lexus Hybrid Drive, to tylko dalsza wersja rozwojowa technologii zastosowanej już wcześniej w modelu RX 400h oraz GS 450h. Cała ta jednostka napędowa jest najbardziej zaawansowanym mechanizmem jaki do tej pory stworzono. Dostarczaną przez nią moc można porównywać z tą, która generowana jest przez silniki dwunastocylindrowe.

Zobacz galerię zdjęć marki Lexus

Nowy Lexus wchodząc do salonów (prawdopodobnie w czerwcu 2007 roku) ma zamiar ustanowić nowy wyznacznik w kwestii głośności pracy silnika. Cały układ samochodu został maksymalnie przprojektowany tak, aby zmaksymalizować tłumienie. W rezultacie udało się stworzyć samochód, który jest idealnie cichy.

Za rozdysponowanie tej ogromnej siły odpowiada nowy mechanizm napędu na cztery koła, który został wyregulowany tak, aby pozwolić na dużą stabilność podczas kierowania. Zastosowano tam także automatyczną, bezstopniową skyrznię E-CVT, która potrafi przekazać moc w bardzo płynny sposób.

Czytaj także:

"Japoński super-samochód" (2006-03-23)

"Lexusy do serwisów" (2006-04-13)

"Lekcja niemieckiego" (2006-03-14)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 490 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus LS Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus LS 600h Lexus LS

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

darek2708 2010-05-26

KOLEGO Z POD ZNAKÓW ZAPYTANIA LEXUSA LS600h WIDZIAŁEŚ CHYBA NA OBRAZKU NARYSOWANYM PRZEZ PRZEDSZKOLAKA.JA NIM JEŻDZIŁEM I OBEJRZAŁEM GO DOKŁADNIE. SPĘDZIŁEM W SALONIE TRZY GODZINY I ŚMIEM TWIERDZIĆ ŻE MEROLE I BEEMKI TEJ SAMEJ KLASY ZOSTAJĄ W DUŻYM CIENIU ZA LEXUSEM. O WYPOSAŻENIU NIE WSPOMNĘ. NIEMIECKIE MARKI ZA TE PIENIĄDZE OFERUJĄ WERSJE PODSTAWOWE A LEXUS DAJE FULL OPCJĘ. BMW Z TĄ WERSJĄ WYPOSAŻENIA CO LEXUS KOSZTUJE 990TYŚ A MERCEDES 1200TYŚ. I GDZIE TU KALKULACJA. MASZ RACJĘ ŻE TO WYPASIONA WERSJA TOYOTY BO TO LUKSUSOWA MARKA TOYOTY. Z TEGO CO WIDZIAŁEM TO JAKOŚĆ MATERIAŁÓW W LEXUSIE JEST O NIEBO LEPSZA NISZ W NIEMIECKICH MARKACH I JEŚLI BYM MIAŁ WYBIERAĆ TO WYBRAŁBYM LEXUSA. CHOCIAŻ MIAŁBYM SPOKÓJ Z ELEKTRONIKĄ. WIERZ MI ŻE BARDZO SKRUPULATNIE SPRAWDZIŁEM I DOWIEDZIAŁEM SIĘ OD KOLEGÓW PRACUJĄCYCH W SERWISACH BMW MERCEDESA I AUDI ŻE JEST BARDZO DUŻO USTEREK ELEKTRONIKI SKRZYŃ BIEGÓW I ZAWIESZENIA A W SILNIKACH DIESLA USZKODZEŃ WTRYSKIWACZY. MIESZKAM BARDZO BLISKO SERWISU LEXUSA I OBSERWUJĘ I ROZMAWIAŁEM Z KLIENTAMI TO TAM WYKONUJE SIĘ PRZEGLĄDY EWENTUALNIE WYMIANĘ KLOCKÓW OPON I KASOWANIA BŁĘDÓW BO KTOŚ ZATANKOWAŁ SŁABEJ JAKOŚCI PALIWO JA MARZĘ O TAKIM SAMOCHODZIE JAKIM JEST LEXUS600h. TAKA JEST MOJA OPINIA I PEWNIE WIELU SIĘ ZE MNĄ ZGODZI. TOBIE PEWNIE ZOSTANĄ MARZENIA TAK JAK NAPISAŁ KOLEGA KRZYSZTOF.

darek2708 2010-05-26

KOLEGO Z POD ZNAKÓW ZAPYTANIA LEXUSA LS600h WIDZIAŁEŚ CHYBA NA OBRAZKU NARYSOWANYM PRZEZ PRZEDSZKOLAKA.JA NIM JEŻDZIŁEM I OBEJRZAŁEM GO DOKŁADNIE. SPĘDZIŁEM W SALONIE TRZY GODZINY I ŚMIEM TWIERDZIĆ ŻE MEROLE I BEEMKI TEJ SAMEJ KLASY ZOSTAJĄ W DUŻYM CIENIU ZA LEXUSEM. O WYPOSAŻENIU NIE WSPOMNĘ. NIEMIECKIE MARKI ZA TE PIENIĄDZE OFERUJĄ WERSJE PODSTAWOWE A LEXUS DAJE FULL OPCJĘ. BMW Z TĄ WERSJĄ WYPOSAŻENIA CO LEXUS KOSZTUJE 990TYŚ A MERCEDES 1200TYŚ. I GDZIE TU KALKULACJA. MASZ RACJĘ ŻE TO WYPASIONA WERSJA TOYOTY BO TO LUKSUSOWA MARKA TOYOTY. Z TEGO CO WIDZIAŁEM TO JAKOŚĆ MATERIAŁÓW W LEXUSIE JEST O NIEBO LEPSZA NISZ W NIEMIECKICH MARKACH I JEŚLI BYM MIAŁ WYBIERAĆ TO WYBRAŁBYM LEXUSA. CHOCIAŻ MIAŁBYM SPOKÓJ Z ELEKTRONIKĄ. WIERZ MI ŻE BARDZO SKRUPULATNIE SPRAWDZIŁEM I DOWIEDZIAŁEM SIĘ OD KOLEGÓW PRACUJĄCYCH W SERWISACH BMW MERCEDESA I AUDI ŻE JEST BARDZO DUŻO USTEREK ELEKTRONIKI SKRZYŃ BIEGÓW I ZAWIESZENIA A W SILNIKACH DIESLA USZKODZEŃ WTRYSKIWACZY. MIESZKAM BARDZO BLISKO SERWISU LEXUSA I OBSERWUJĘ I ROZMAWIAŁEM Z KLIENTAMI TO TAM WYKONUJE SIĘ PRZEGLĄDY EWENTUALNIE WYMIANĘ KLOCKÓW OPON I KASOWANIA BŁĘDÓW BO KTOŚ ZATANKOWAŁ SŁABEJ JAKOŚCI PALIWO JA MARZĘ O TAKIM SAMOCHODZIE JAKIM JEST LEXUS600h. TAKA JEST MOJA OPINIA I PEWNIE WIELU SIĘ ZE MNĄ ZGODZI. TOBIE PEWNIE ZOSTANĄ MARZENIA TAK JAK NAPISAŁ KOLEGA.

~krzysztof 2008-10-21

dziadostwo kolego chyba nigdy takim samochodem nie jezdziles wiec pomaz bo tylko to ci zostalo

~??????? 2006-08-25

Dziadostwo te Lexusy.Jedynie wybajerowane Toyoty!!Nic wiecej

~rutas 2006-05-03

świetna bryczka!! idę do salonu lexusa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.