mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus RX 450h tylko na przód

Lexus RX 450h tylko na przód

Wraz z początkiem nowego roku Lexus wprowadził do swojej oferty model RX 450h w wersji z napędem tylko na przednią oś. Dzięki temu ma być bardziej ekologicznie, z niespotykanie niską emisją CO2 – 140 g/km przy 299 KM mocy.

Lexus RX 450h tylko na przód
W porównaniu do RX 450h w wariancie AWD w nowej wersji nie ma tylnego silnika elektrycznego oraz tylnej przekładni napędowej, a całe auto dzięki temu schudło o 65 kilogramów. Emisja dwutlenku węgla zmniejszona została o 8 g. Bez zmian pozostała łączna moc zespołu napędowego (299 KM), co jest wynikiem tego, że moc zespołu elektrycznego jest zdeterminowana wydajnością akumulatora, która pozostała bez zmian. Nieznacznie, bo tylko o 0,4 s., pogorszył się czas potrzebny do rozpędzenia auta do prędkości 100 km/h i wynosi on w nowej wersji 8,2 s.

Dzięki niższej emisji dwutlenku węgla, wynoszącej zaledwie 140 g/km, Lexus RX 450h znalazł się w strefie aut o emisji CO2 do 140 g/km, co w niektórych krajach skutkuje niższymi obciążeniami podatkowymi związanymi z użytkowaniem samochodu. Wprawdzie najbliższy rywal w segmencie premium SUV - BMW X1 Sdrive 18d emituje 136 g CO2/km, ale przy zaledwie 143 KM. Wszyscy pozostali bezpośredni rywale nie schodzą poniżej poziomu 170 g/km, a większość jest powyżej 200 g/km.

W Lexusie RX450h FWD ponadto udało się osiągnąć także wiodący w klasie poziom emisji NOx: 13 mg/km

Lexus RX450h jest kluczowym punktem działań Lexusa w Europie i na rynkach lokalnych, jego udział w sprzedaży europejskiej Lexusa osiągnął 20% w 2009 r. ( w Polsce 19%), na rok 2010 udział ten planowany jest na poziomie 35%.

Druga generacja RX450h (pierwszy hybrydowy Lexus RX pojawił się w 2005 r.) to przede wszystkim możliwość jazdy z napędem wyłącznie elektrycznym (do 40 km/h, na dystansie maks. 3 km), udoskonalony silnik spalinowy (3 prekursorskie rozwiązania Lexusa: tzw. cykl Atkinsona, recyrkulacja spalin z ich chłodzeniem, odzyskiwanie ciepła spalin) oraz udoskonalone podzespoły elektryczne (sterownik mocy, przekładnia napędowa, akumulator trakcyjny).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Lexus RX
Lexus RX
Cena podstawowa już od: 251 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus RX Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus RX Lexus RX RX 450h

Podobne wiadomości:

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Lexus LC - rekordowa sprzedaż

Samochody luksusowe 2017-04-20

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.