mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX zadebiutował w 1998 roku, kiedy mało kto myślał o modzie na SUV-y. Jednak samochód szybko wpasował się w segment premium i od tamtego czasu zyskał ogromną popularność. Do tego stopnia, że stał się najchętniej kupowanym modelem japońskiej marki. Producent postanowił odpowiedzieć na kolejne wymogi rynku - wersję z trzema rzędami siedzeń.

Lexus RX L ma wydłużoną o zaledwie 110 mm tylną część nadwozia, co wpłynęło również na kąt nachylenia tylnej szyby. W ten sposób udało się wygospodarować więcej miejsca dla trzeciego rzędu siedzeń. W bagażniku zamontowano niewielką kanapę dzieloną w stosunku 60/40 dla dwóch osób. W kabinie przedłużonej wersji znalazło się więcej miejsca nad głowami, ale zyskali też pasażerowie w drugim rzędzie foteli, gdzie jest więcej miejsca na nogi.

Dostęp do tylnych siedzeń zapewnia przesuwana kanapa drugiego rzędu. Wszyscy pasażerowie w kabinie są chronieni przez kurtynowe poduszki powietrzne. Trzeci rząd siedzeń nie wpłynął na ograniczenie przestrzeni bagażowej Lexusa RX L. Producent twierdzi, że podłoga bagażnika za oparciami tylnych siedzeń jest dłuższa niż u konkurencji, ale na razie nie podaje konkretów.

Siedmioosobowy Lexus jest dostępny w dwóch wersjach napędowych. Podstawowy model RX 350L ma pod maską 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 294 KM (358 Nm) połączony z 8-biegową skrzynią automatyczną. Auto jest dostępne z opcjonalnym napędem na obydwie osie - Dynamic Torque Control AWD. Z kolei wersja RX 450hL ma pod maską hybrydowy układ napędowy o łącznej mocy 313 KM. Napęd jest realizowany na obie osie za pomocą systemu E-Four.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Lexus RX
Lexus RX
Cena podstawowa już od: 251 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus RX Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus RX

Podobne wiadomości:

Nowy Lexus RX L z trzecim rzędem siedzeń

auto motor i sport 2017-12-01

Na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles Lexus zaprezentował model RX L, czyli od dawna oczekiwaną wersję z trzema rzędami foteli.

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Wodorowy Lexus już za cztery lata

Technika 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.